خیلی از دوستان سوالی داشتند مبنی بر اینکه چطور عدد 0 (صفر) ابتدای اعداد را در یک سلول حفظ کنیم.

همه ما می دانیم صفر ابتدای اعداد بی معنی می باشد و در محاسبات تاثیری ندارد و همان طور که آگاه هستید اکسل به طور پیش فرض 0 قبل از اعداد را حذف می کند.اما گاهی لازم داریم 0 پشت اعداد باقی بماند. به عنوان مثال اگر بخواهید شماره همراه شخصی را در اکسل ذخیره کنید، باید صفر ابتدای آن را وارد کنید. یا زمانی که قصد دارید کد ملی را وارد کنید، باید صفر را در ابتدا وارد کنید.

 برای این کار دو روش وجود دارد:

راه اول: وقتی می خواهید یک عددی بنویسید که ابتدای آن 0 می باشد. قبل از آن از علامت ‘ (Single Quotation) استفاده نمایید.معمولا علامت آن بر روی صفحه کلید در کنار دکمه Enter می باشد.(در تصویر زیر با علامت زرد رنگ مشخص شده است)

باقی ماندن صفر در ابتدای اعداد در سلول های اکسل

فرمت متن در سلول های اکسل Format Cell as text

به عنوان مثال من قصد دارم شماره 02188888888 را در یک سلول اکسل وارد کنم.برای این کار قبل از این که شماره تلفن را بنویسم، ایتدا علامت’ را تایپ می کنم وبلافاصله بعد از آن(یعنی بدون ایجاد فاصله) شماره تلفن را تایپ می کنم.

راه حل دوم: بر روی سلول مورد نظر خود راست کلیک کنید و گزینه Format Cell  را انتخاب کنید. از سربرگ Number گزینه Text را انتخاب کنید.

نگه داشتن صفر در ابتدای اعداد در سلول های اکسل

راه سوم:شاید شما بخواهید علاوه بر اینکه 0 قبل از عدد باقی بماند، فرمت خاصی هم به عدد های خود بدهید. به عنوان مثال دوست دارید شماره تلفن شما در سلول به صورت 88888888-021 در سلول قرار بگیرد.(یعنی علامت-بین پیش کد شهرستان و شماره تلفن قرار بگیرد)

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

برچسب ها :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

  1. ALireza می‌گه:

    salam,chejuri ham az ‘ estefade konim ham amaliyate riyazi javab bede ru field ha?

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس