ذخیره خودکار و بازیابی فایل آفیس – Save AutoRecover

بازیابی نوشته های قدیمی در وان نوت-OneNote Page Version

آموزش تصویری ذخیره خودکار و بازیابی فایل ها در آفیس

به کمک این آموزش تصویری یاد می گیریم که چطور ذخیره خودکار فایل ها را در آفیس فعال کنیم.و در بخش بعدی این آموزش یاد خواهیم گرفت که چطور فایل هایی که به طور خودکار ذخیره شده اند را بازیابی(ریکاوری)کنیم.

البته امیدوارم قسمت دوم هیچ وقت برای شما اتفاق نیفتد.ولی یک مثال کوچک میزنم تا اهمیت این کار را بدانید.فکر کنید مسئول کنترل پروژه یک سد در وسط نا کجا آباد هستید و نیروی برق لازم برای کارگاه و کل مجموعه به کمک  موتور برق تامین می شود، و از UPS هم خبری نیست.در این گونه موارد قطعی برق زیادی خواهیم داشت.و واقعا ریسک بزرگی هست که شما به عنوان یک مسئول که دائما با داده ها سر و کار دارید،این ویژگی را در برنامه آفیس خود فعال نکرده باشید.پس با این آموزش یاد می گیرید که چطور از این ویژگی استفاده کنید و در نهایت چطور آن را بازیابی کنید.

قدم اول آموزش پیشگیری است.یعنی ابتدا برنامه آفیس را طوری تنظیم می کنیم که در فواصل زمانی مشخص از فایل ما ذخیره یا Back up تهیه کند.این کار باعث می شود تا اگر برق رفت یا برنامه با خطا (Crash) رو برو شد، بتوانید به سرعت به آخرین تغییرات خود دسترسی داشته باشید.

ابتدا به مسیر زیر بروید:

File > Options > Save

ذخیره خودکار فایل های آفیس اکسل 2013

Save AutoRecover information every: این گزینه تعیین می کند که هرچند دقیقه یک ذخیره خودکار ایجاد شود.بهتر است مدت زمان آن را  کمتر از ۵ دقیقه  تنظیم کنید.

Keep the last autosaved version if I close without saving:این گزینه آخرین فایل ذخیره خودکار را نگه می دارد اگر شما فایل خود را بدون ذخیره کردن ببندید.

نکته:فراموش نکنید که بهترین دوست شما باز هم Save کردن می باشد. ذخیره خودکار ورد 2013

قدم دوم آموزش درمان است. حالا متاسفانه کار از کار گذشته است و یا فایل خرابی را تحویل گرفته اید.

برای این کار مسیر زیر را طی کنید:

File > Info>Versions

بازیابی فایل های خراب آفیس 2013

23 thoughts on “ذخیره خودکار و بازیابی فایل آفیس – Save AutoRecover

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *