بعد از حدود 1 سال از معرفی آفیس 2016 تصمیم گرفتیم مقاله مربوط به نصب صحیح آفیس 2016 را ارائه کنیم!!! دلیل اینکه بعد از یکسال این آموزش را قرار دادیم بازخورد و تماس های مکرر بسیاری از کاربران بود که با نصب آفیس 2016 و یا نصب پراجکت و ویزیو 2016 در کنار آفیس 2016 به مشکل بر می خورند.

این مقاله در این تاریخ یعنی 15 شهریور 1395 نگاشته شده است.شاید در آینده این توضیحات با توجه به تغییرات و بروزرسانی های متعدد، دیگر کارا نباشد.

در ابتدای کار جوابی برای آن نداشتیم و حتی با جستجو در سایت مایکروسافت به نتیجه ای نرسیدیم.موضوع از دو جهت مشکل داشت.یکی بابت کرک شدن نسخه های آفیس در ایران و دیگری تغییر سیاست های مایکروسافت و عدم پشتیبانی واضح از آفیس های آفلاین بود. سیاست مایکروسافت به گونه ای تغییر کرده است که قصد دارد تمام اشخاص و سازمان های کوچک و متوسط و بزرگ به سمت آفیس 365 مهاجرت کنند.به همین دلیل حتی اگر آفیس 2016 را به آخرین نسخه آپدیت کنید باز هم شاهد آخرین تغییرات در آفیس 2016 (به صورت آفلاین یا نصبی) نخواهید بود.

مشکل عمده برای کاربران ایرانی وجود پیغام خطا به هنگام نصب فارسی ساز آفیس 2016 بود که با پیغام Click-to-Run یا Windows Installer روبرو بودند.این مشکل به دلیل وجود نوع لایسنس آفیس 2016 ای بود که بر روی ویندوز خود نصب کرده بودند.علت این مشکل و رفع آن را در مقاله “تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office” به طور کامل توضیح داده ایم.

 اگر از آفیس 2016 را به صورت نسخه اصلی خریداری کرده اید، در هر کدام از لایسنس های Retail و Volume با مشکل خاصی برای فارسی ساز های آفیس 2016 روبرو نخواهید بود. فقط در لایسنس Volume با فارسی کردن اعداد خودکار به صورت فارسی در ورد 2016 با مشکل روبرو خواهید شد و احتمالا در آپدیت های آینده این مشکل بر طرف گردد.(ولی در حال حاضر که این مقاله را می نویسیم، این مشکل همچنان پابرجا می باشد)

اما اگر از نسخه های کرک شده استفاده می کنید، بهتر است از لایسنس Retail استفاده کنید تا با مشکل فارسی کردن اعداد خودکار به صورت فارسی در ورد 2016 روبرو نشوید.

لایسنس Volume خوب می باشد و حتی آپدیت ها را به صورت مجزا می توانید برای آن دانلود نمایید ولی فعلا تنها مشکل آن برای فارسی زبانان عدم ” فارسی کردن اعداد خودکار در ورد 2016” می باشد.

نحوه نصب صحیح Office 2016 به صورت کرک شده :

نکته : ما در اینجا آفیس 2016 با لایسنس Retail را نصب کرده ایم (به صورت Click-to-Run می باشد) و از کرکی استفاده کرده ایم که آن را به Volume  تبدیل کرده است.

نکته خیلی مهم:تمام این مراحل را به ترتیب انجام دهید، در غیر این صورت با پیغام خطا روبرو خواهید شد مخصوصا در هنگام نصب بسته های فارسی ساز آفیس 2016 با پیغام خطا روبرو خواهید شد.

همیشه تعیین کنید که چه نوع ویرایش را مد نظر دارید. آفیس 2016 به دو صورت 32 بیتی و 64 بیتی وجود دارد.

1-وقتی ایمیج یا دی و وی دی آفیس را باز می کنید،در بعض از آن ها پوشه ای به نام office وجود دارد که باید وارد آن پوشه شوید و نوع ویرایش خود را تعیین کنید.همان طور که در تصویر زیر می بینید، ما ویرایش 64 بیتی را انتخاب کرده ایم:

نصب صحیح آفیس 2016

با کلیک کردن بر روی فایل Setup64 آفیس 2016 به طور خودکار نصب خواهد شد و مانند ویرایش های قبلی (2013 و2010 و…) از شما مسیری را نخواهد پرسید:

install-office-2016

2- از یک کرکی استفاده کنید که لایسنس Retail شما را به Volume  تبدیل کند.

3-به اینترنت متصل شوید و یکی از برنامه های  آفیس را باز کنید و بر روی گزینه Updat Now کلیک کنید.:

File>Account>Update Options

%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%81%db%8c%d8%b3-2016

4-بعد از اینکه بروزرسانی را انجام دادید،به آموزش “رفع مشکلات زبان فارسی در آفیس 2016 و ویندوز 10” مراجعه نمایید.

5-سپس به آموزش “راهنمای تنظیمات زبان فارسی آفیس 2016” مراجعه کنید.

6-اگر دوست دارید تاریخ شمسی را در اکسل 2016 فعال نمایید، به این آموزش “تاریخ و تقویم شمسی در اکسل 2016” مراجعه نمایید.

7-اکنون برای فارسی کردن اعداد خودکار در ورد 2016 هیچ مشکلی نخواهید داشت.

نحوه حذف یا پاک کردن کامل و صحیح آفیس 2016 Uninstall Office :

با توجه به اینکه آفیس 2016 از دو روش Click-to-Run یا Windows Installer برای نصب استفاده می کند، و ممکن است بخواهید آفیس 2016 با لایسنس Volume  را حذف کنید و به جای آن آفیس 2016 با لایسنس Retail را نصب کنید.

مایکروسافت آفیس ابزار ویژه ای برای این کار در نظر گرفته است تا بتوانید آفیس 2016 را به طور کامل حذف نمایید.نام این ابزار یا روش “Completely uninstall Office with the easy fix tool” می باشد.

قطعا این مقاله دچار کاستی هایی خواهد بود.لطفا با بیان نظرات ما را در تکمیل این مقاله یاری نمایید.

امیدواریم با معرفی این مطلب آموزشی به دوستان خود، آن ها را برای استفاده از آفیس 2016 ترغیب نمایید.

برای مجموعه این مقالات زمان و تجربه بسیاری صرف شده است.لطفا با قرار دادن لینک این مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها، از ما حمایت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

  1. babak می‌گه:

    با اینکه کرک من والیوم هست، ولی با نصب آخرین آپدیت مایکروسافت مشکلم واسه نوشتن اعداد خودکار فارسی حل شد

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس