تقسیم صفحه اکسل با ابزار Split

به کمک ابزار Split می توانید صفحه اکسل خود را به 2 و 4 قسمت تقسیم کنید.اما سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که چرا باید صفحه اکسل خود را به چند بخش تقسیم کنیم؟

فرض کنید یک شیت اکسل که شامل لیست 132 نفر می باشد را در اختیار دارید.در این لیست نام و نام خانوادگی و مدت زمان رسیدن به خط پایان در یک مسابقه ثبت شده است.شما به عنوان مربی می خواهید هر شخص را با 5 نفر برتر لیست مقایسه کنید.

برای انجام این کار خیلی سخت است که هر شخص را به خاطر بسپارید و آن را با 5 نفر برتر مقایسه کنید.تصور کنید بخواهید به عنوان مثال نفر125 لیست را به خاطر بسپارید و بعد صفحه را Scroll کنید و به 5 نفر اول لیست برسید.

برای این کار، صفحه را به کمک Split از مسیر زیر به دو بخش تقسیم می کنیم:

 View > Window > Split

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

دیدگاه ها

 1. akbaripour گفت:

  سلام .من تقریبا تمامی فرمول دهی ها ولینک کاری ها رو بلدم ول خیلی دوست دارم بتونم برای کارم پوسته درست کنم از چه راهی استفاده کنم

 2. mohamadie گفت:

  سلام
  سایت خوبی دارین فقط یک مشکل دار اینکه از متن اموزشی می خوام کپی بگیرم نمی شه اگر از طریق دیگری می شه لطفا راهنمایی کنید مرسی

 3. delaram گفت:

  کاربر ava 6159..امیدوارم این راهنمایی به کارتون بیاد…شما باید از تابع Subtotal برای این کاردر اکسل استفاده کنیدو همچنین با فیلتر به راحتی این کارو می توانید انجام دهید..

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

خبرنامه آفیس