Add-ins اکسل چیست؟

Add-ins اکسل چیست؟

برای استفاده بیشتر از excel باید ابزارها و امکانات جانبی ان را شناخت یکی از امکانات جانبی ان استفاده از فایلهای کمکی add-ins می باشد.
Add-ins فایل های هستند که بوسیله افراد متخصص یا شرکت مایکرو سافت معمولا به صورت فایل های جداگانه یا غیر فعال در روی نرم افزار اکسل تهیه می شود تا ما بتوانیم از امکانات ان استفاده نمائیم برخی از این add-ins ها در روی نرم افزار وجود دارد فقط باید ان را فعال نمود دلیل این که انها را فعال نکرده اند این میباشد که نرم افزار راحت تر load گردد و این ابزارها معمولا به صورت تخصصی و حرفه ای مورد استفاده می گردد .
این ابزارها معمولا به صورتهای زیر خروجی دارند:
یک سری توابع
یک سری منو ها یا زیر منوها
یک سری فرمها
ابزارها
نوار ابزارها و ایکون ها
نرم افزارها

چطور Add-ins را در اکسل فعال کنیم؟

فعال کردن add-ins در اکسل

 

اگر منوی Developer را نمی بینید آن را  از option مانند تصویر زیر فعال کنید.

 

فعال کردن developer در اکسل 2010

9 thoughts on “Add-ins اکسل چیست؟

 1. مصطفی میگوید:

  سلام من تعدادی تابع دارم که می خواهم به عنوان افزونه به اکسل اضافه کنم. تمامی مراحل ساخت افزونه را انجام می دهم و بعد از نصب افزونه، در اولین مرحله که برنامه اکسل باز شده است تابع ها فراخوانی می شوند و مشکلی وجود ندارد اما زمانی که اکسل بسته شده و دوباره باز می شود در زمان استفاده از تابع اکسل هنگ می کند! دقت شود در همین مراحل نیز اگر قبل از باز کردن اکسل، ابتدا افزونه باز شود و سپس اکسل باز شود مشکل حل می شود و مشکل تنها زمانی است که در حالت عادی فایل اکسل باز شود
  همچنین توجه شود مراحل بالا برای هر افزونه که می خواهم بسازم اتفاق می افتد حتی اگر یه تابع ساده بنویسم که ورودی را به توان 2 برساند و نمایش دهد! یعنی مشکل به نوعی در بارگزاری افزونه است اما من متوجه نمی شوم مشکل چیست! تمامی مراحل ساخت افزونه را از سایت های مختلف ایرانی و خارجی انجام داده ام! اما گویی یک مرحله وجود دارد که در هیچ جا به آن اشاره نشده است!!!
  ممنون می شوم کمکم کنید

 2. احمد میگوید:

  با سلام خدمت شما در آفیس اندروید که روی گوشی نصب شده است چگونه می توان به add ins solver دست پیدا کرد؟؟

  • آموزش آفیس میگوید:

   با سلام.بعید می دونم که بشه رو روی اندروید اجرا کرد.بررسی می کنیم و اگر روشی وجود داشت اعلام می کنیم.

 3. دیانا میگوید:

  با سلام
  برای استفاده از facillity layout که به صورت add-ins می باشد، تمام مراحل ذکر شده را انجام داده ام اما یک سربرگ به عنوان add-insباید اضافه شود که برای من اضافه نمی شود، لطفا راهنماییم کنید.
  باتشکر

 4. امین مرادی میگوید:

  uعالللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییییییییییییییی بود

 5. ر.ت میگوید:

  با سلام
  چگونه می توان نسخه کامل Add-ins ها را تهیه کرد.البته من در زمینه آماری احتیاج دارم . به هر حال چگونه می توان نسخه کاملی از آن چه احتیاج هست را در ایران تهیه کرد.
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *