خانهExcelتوابع جدید در اکسل 365

توابع جدید در اکسل 365

در این مطلب قصد داریم به طور خلاصه به معرفی ۶ تابع جدید در اکسل ۲۰۱۶ بپردازیم.بر روی نام توابع کلیک کنید تا جزئیات بیشتری از آن ها را ببینید.

تذکر مهم:این توابع بر روی اکسل ۲۰۱۶ نصبی وجود ندارند(یعنی بر روی Office 2016 Pro Plus و Office 2016 Professional وجود ندارند.فقط بر روی آفیس ۳۶۵ وجود دارند.اگر قصد تهیه آفیس ۳۶۵ را دارید به شما تهیه لایسنس آفیس ۳۶۵ نسخه خانگی (Office 365 Home) را پیشنهاد می کنیم.زیرا بر روی ۱۵ ابزار مختلف با قیمت بسیار پایین قابلیت نصب شدن دارد.

تابع MAXIFS و MINIFS:

این دو تابع به توابع آماری اکسل افزوده شده اند. در واقع بزرگترین و یا کوچکترین مقدار را در یک محدوده با توجه به شرط ما تعیین می کنند.

TEXTJOIN و CONCAT:

 این دو تابع به توابع متنی اکسل افزوده شده اند.در واقع عملکرد تابع CONCATENATE را برای ترکیب سلول،رنج و متن بهبود بخشیده اند.

تابع IFS و SWITCH:

این دو تابع به توابع منطقی اکسل افزوده شده اند.در واقع عملکرد IF های متداخل را سریعتر و راحتر انجام می دهند.به عنوان مثال در تابع زیر بدون اینکه از IF های متداخل استفاده کرده باشیم،شروط مختلفی را برای سلول C1 در نظر گرفته ایم.

=IFS(C1>=90, “A”, C1>=80, “B”, C1>= 70, “C”, C1>=60, “D”, C1<60, “Fail”)

توجه داشته باشید که این فرمول ها برای ویرایش های زیر قابل استفاده می باشد:

Excel 365, Excel 2019, Excel Online, Excel for Android tablets, Excel Mobile, Excel for Android phones

پاسخ دادن

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

در این مطلب قصد داریم به طور خلاصه به معرفی ۶ تابع جدید در اکسل ۲۰۱۶ بپردازیم.بر روی نام توابع کلیک کنید تا جزئیات بیشتری از آن ها را ببینید. تذکر مهم:این توابع بر روی اکسل ۲۰۱۶ نصبی وجود ندارند(یعنی بر روی Office 2016 Pro...توابع جدید در اکسل 365