خانه Excel تابع EXACT اکسل-مقایسه دو سلول

تابع EXACT اکسل-مقایسه دو سلول

دو ستون زیر را در نظر بگیرید.شما قصد دارید این دو ستون را با یکدیگر مقایسه کنید و ببینید آیا با یکدیگر یکسان هستند یا خیر؟

اکسل برای مقایسه محتویات دو سلول تابع EXACT را تعریف کرده است.این تابع محتویات دو سلول را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس به شما می گوید که آیا با یکدیگر یکسان هستند یا خیر.یعنی خروجی این تابع  TRUE یا FALSE می باشد.

ساختار تابع EXACT:

=EXACT(text1, text2)

=EXACT(متن دوم ,متن اول)

=EXACT(A2,B2)

آموزش تابع EXACT در اکسل

همان طور که مشاهده می کنید این تابع به حروف بزرگ وکوچک حساس می باشد.

سوال:اگر بخواهیم سه سلول را با یکدیگر مقایسه کنیم، آیا می توان با این تابع این کار را انجام داد؟

مقایسه سه سلول یا ستون در اکسل با تابع exact excel

[cf-restrict]

با ترکیب دو تابع  AND و EXACT می توان این کار را انجام داد.

=AND(EXACT(A2,B2),EXACT(B2,C2))

[/cf-restrict]

 

9 دیدگاه‌ها

 1. (IF(A4=A5;H4=0)+IF(A4A5;H4=F4=
  سلام ، من این فرمول رو نوشتم ولی کلا همه چی رو صفر میزنه میشه راهنمایی کنید . ممنون از شما

 2. سلام ممنون از اموزشاتون یه سوال داشتم من دوتا جدول دار م که این دو تا متاسفانه به هم ریخته هست یعنی اگر سطر اول جدول ۱ ” خودکار” هست سطر اول جدول ۲ ” مداد ” هست بعد اگه بخوام محاسبات مربوط به مداد رو انجام بدم به صورت خودکار نمیتونم چون دو جدول دوم مکانش با جدول اول یکی نیست خواستم بدونم فرمولی براش دارین؟

 3. سلام یه جدول ورود و خروج دارم میخوام تعداد روزکارکرد رو بدست بیارم تعداد روزهای کاری +تعطیلات +جمعه ها-غیبتها هر کاری میکنم نمیشه جمعه ها و تعطیلاتی که اضافه کاری بوده هم دوباره جمع میشه.لطفا راهنمائیم کنید ممنون.

 4. سلام وتشکر از مطالب خوبتون . یک سوال داشتم: دو ستون داریم که هر کدام دارای چند آیتم ( قبول و مردود ) میباشد . میخواهیم ببینیم چه تعداد از آن هایی که در ستون A قبول شده اند در ستون B مردود شده اند.

 5. سلام . من میخام مقدار یک سلول رو در یه ستون در شیت دیگه ( که شامل سلول مورد نظرهست) پیدا کنه. قاعدتا باید تابعی باشه که نوشته داخل این سلول رو با تمامی مقادیر ستون چک کنه. با چه تابعی امکان پذیره؟

 6. سلام
  من میخوام دو ستون (مثلا یک با دو مقایسه شود و فقط موارد مشابه رو برام برگردونه و چون ۸۰ ستون دارم میخوام مقایسه ستون یک را تا ۸۰ برام انجام بده و از طرفی بعد از ستون یک بره سراغ بغیه ستون ها به ترتیب ستون دو را تا انتهای ۸۰ تا و همینجور ۳ تا ۸۰ تا …در انتها یک مربع ۸۰ در ۸۰ برام ایجاد کنه و موارد مشابه را بهم بگوید
  ممنون میشم کمکم کنید

 7. سلام
  سوال بپرسم راهنمایی میکنید؟
  اگه جواب مثبته میخوام بدونم چطور میشه تعیین کرد چنانچه عدد محتوی یک سلول با ۰۰ شروع شده بود سلول ذیگری (مثلا مجاورش)مقدار مثلا “ثبتی”و در غیر اینصورت مقدار “دستی”رو بگیره؟
  ممنون
  نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح کردم یا نه!

  • با سلام
   بله دوست عزیز.از فرمول زیر استفاده کنید.

   =IF(LEFT(A1,2)=”00″,”ثبتی”,”A1″)

   برای این کار از دو تابع Left و IF استفاده شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید