کاربرد InfoPath

قطعا در اینترنت با نمونه فرم هایی نظیر “فرم استخدام” رو برو شده اید.این فرم ها نیاز به طراحی خاصی دارند.مثلا هیچ وقت نباید کد ملی وارد شده بیشتر از 10 رقم باشد و یا انتخاب استان ها باید عناوین خاص داشته باشد و اگر استانی را انتخاب کردید متناسب با آن باید شهرستان های آن استان را انتخاب بکنید.(موارد گفته شده را در برنامه نویسی به عنوان اعتبار سنجی می شناسند)

بعد از اینکه این فرم را طراحی کردید سوال اینجاست که چطور این ها را ذخیره کنیم؟ اصلا چطور بین این فرم ها و محل ذخیره سازی ارتباط برقرار کنیم؟

مایکروسافت این نیازها را به خوبی درک کرده است. برای ذخیره سازی آن ها برنامه ای مانند SQL Server و برای زبان های برنامه نویسی نرم افزاری به نام Visual Studio را خلق کرده است. در واقع به کمک این برنامه  ارتباط بین فرم ها و SQL برقرار خواهد شد.اما اگر بخواهیم این نمونه فرم ها را با دانستن دانش برنامه نویسی و اس کیو ال پیش ببریم قطعا باز هم باید مدت زمان زیادی را صرف یادگیری آن ها بکنیم.

این نیاز ما باعث شد که شرکت مایکروسافت برنامه اینفوپث(InfoPath) را در کنار شرپوینت (SharePoint) طراحی کند.یعنی تمام کارهای گفته شده را بدون داشتن کوچکترین دانش برنامه نویسی و کار با بانک های اطلاعتی می توانید انجام دهید.برنامه InfoPath در کنار SharePoint کارایی خواهد داشت.

ویژگی InfoPath:

1)ایجاد لیست های سفارشی

2)ایجاد گردش کار (Workflow)

3)بی نیاز از دانش کد نویسی

4)صرفه جویی در وقت بابت طراحی سریع

5)ذخیره سازی به فرمت XML

6)یادگیری آسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *