برای ساخت پی نوشت در برنامه Word از ابزار Endnote استفاده می کنیم.

ابزار Endnote و تنظیمات و رفتار آن مشابه با ابزار Footnote می باشد.پس لطفا قبل از هر چیز مطلب “ساخت پاورقی(پانوشت) در ورد” را مطالعه نمایید.

تفاوت پی‌نوشت با پانوشت:

پانوشت، توضیحی برای آنچه است که در متن ذکر گردیده است. اما پی‌نوشت، نوشتاری اضافی است که لزومی به گنجانده شدن در متن اصلی را نداشته است.

کاربرد و اهمیت پی‌نوشت چیست؟

پی‌نوشت (با نماد اختصاری پ. ن) نوشته‌ای است که پس از پیکرهٔ اصلی یک نامه یا نوشتار به آن افزوده می‌گردد. پی‌نوشت می‌تواند یک جمله، یا پاراگراف یا متنی مستقل باشد.معمولاً پی نوشت در مقاله های طولانی، کتاب ها، و پژوهش نامه ها کاربرد دارد و بعد از متن اصلی و پیش از منابع آورده می شود.

پی نوشت ها در واقع اطلاعات و توضیحات اضافه فرعی هستند که نسبت به پانوشت طولانی تر هستند و این توضیحات طولانی نکته مهمی را بیان می کنند ولی جای آن ها در متن اصلی و پانوشت نمی باشد.(حتی ممکن است پی نوشت ها در پایان هر بخش قرار بگیرند)

نحوه ساخت پی نوشت Endnotes:

متن زیر را در نظر بگیرید.می خواهیم برای کلمه باران یک پی نوشت ایجاد کنیم:

آموزش ایجاد پی نوشت در ورد Endnote Word

برای این کار مطابق تصویر به کمک موس در انتهای واژه باران کلیک می کنیم سپس از مسیر زیر بر روی Insert Endnote کلیک می کنیم(یا کلید های ترکیبی CTRL+ALT+D):

References>Footnotes> Insert Endnote

افزودن پی نوشت در ورد

اکنون مکان نما به انتهای آخرین صفحه خواهد رفت و عدد 1 در بالای کلمه “باران” در متن اصلی قرار خواهد گرفت و خط جدا کننده پانوشت (Endnote Separator Line) به طور خودکار در انتهای صفحه درج خواهد شد:

افزودن endnote

سایر رفتار و تنظیمات این ابزار مشابه با پا نوشت می باشد.در اینجا فقط به ذکر تفاوت ها می پردازیم:

نحوه یافتن پی نوشت  Find Endnote:

برای این کار به مسیر زیر مراجعه کنید :

References>Footnotes>Next Footnote

جستجو Endnote

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

برچسب ها :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس