اوت لوک یکی از برنامه های موجود در بسته مایکروسافت آفیس برای مدیریت اطلاعات شخصی می باشد.آخرین ویرایش اوت لوک مایکروسافت به نام Microsoft Office Outlook 2013 برای ویندوز و Microsoft Office Outlook 2011 برای سیستم عامل مک انتشار یافته است.(البته در دو ویرایش Office Home and Business 2013 و Office Professional 2013 ارائه شده است.)

اگر چه از اوت لوک به تنهایی به عنوان یک برنامه کاربردی برای دریافت و ارسال ایمیل یاد می شود ولی این برنامه می تواند به عنوان یک تقویم کاری، مدیریت فعالیت ها، مدیریت تماس ها، یادداشت برداری(ترکیب آن با وان نوت) ،مرورگر وب و کار در حالت Offline مورد استفاده قرار گیرد.این ویژگی ها تنها بخشی قابلیت های اوت لوک به تنهایی می باشد ولی این برنامه در ترکیب با برنامه های Microsoft Exchange Server و Microsoft SharePoint Server می تواند به عنوان ابزاری مناسب برای ارسال و دریافت ایمیل های داخلی سازمان ها،تنظیم جلسات و تقویم کاری،اشتراک گذاری پوشه ها،لیست شیرپوینت و قرار ملاقات هاو…. به کار گرفته شود.

امروزه با ظهور ابزار هایی مانند موبایل ها و تبلت ها این ابزار یعنی اوت لوک از غافله عقب نمانده و خود را با آن ها هماهنگ می کند.به عنوان مثال شما اوت لوک خود را از طریق کامپوتر محل کار برنامه ریزی می کنید و از محل کار خارج می شوید ولی وقتی بدانید که با قابلیت sync می توانید این تنظیمات را بر روی تلفن همراه خود داشته باشید ،دیگر جای هیچ نگرانی وجود ندارد چون  داده های شما همگام شده اند.

و این انتهای ویژگی های این برنامه نیست.چون شما می توانید به کمک Microsoft Visual Studio برنامه های کاربردی و دلخواه خود را توسعه داده و آن را با دیگر ابزار ها و برنامه های آفیس سفارشی کنید.

مایکروسافت سرویس دیگری با نام  Outlook.com راه اندازی کرده است که تفاوت عمده آن با اوت لوک آفیس این می باشد که یک سرویس ایمیل مجانی تحت وب می باشد در حالی که برنامه آفیس یک برنامه desktop و باید بابت آن هزینه پرداخت کنید و می توانید ایمیل شخصی و ایمیل کاری خود را با آن مدیریت کنید.

شاید خیلی از شما برنامه اوت لوک آفیس را با Outlook Express اشتباه بگیرید.ولی این را بدانید که Outlook Express یک برنامه قدیمی و رایگان بود که تا پیش از ویندوز 7 می توانستید از آن برای ارسال ایمیل استفاده کنید و اصلا جز خانواده آفیس نبود.

Microsoft Outlook

What’s different between Outlook.com and Outlook?

Outlook Express

Microsoft Office Outlook 2013

2 thoughts on “Outlook چیست؟

  1. Mashal Poya میگوید:

    Yak malomat nesbi dar mawred outlook book wa zemnan mara mutawaje saaskht k Outlook ra baa Outlook office ishtebaa nagirum.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *