آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016

بعد از حدود ۱ سال از معرفی آفیس ۲۰۱۶ تصمیم گرفتیم مقاله مربوط به نصب صحیح آفیس ۲۰۱۶ را ارائه کنیم!!! دلیل اینکه بعد از یکسال این آموزش را قرار دادیم بازخورد و تماس های مکرر بسیاری از کاربران بود که با نصب آفیس ۲۰۱۶ و یا نصب پراجکت و ویزیو ۲۰۱۶ در کنار آفیس ۲۰۱۶ به مشکل بر می خورند.

این مقاله در این تاریخ یعنی ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ نگاشته شده است.شاید در آینده این توضیحات با توجه به تغییرات و بروزرسانی های متعدد، دیگر کارا نباشد.

در ابتدای کار جوابی برای آن نداشتیم و حتی با جستجو در سایت مایکروسافت به نتیجه ای نرسیدیم.موضوع از دو جهت مشکل داشت.یکی بابت کرک شدن نسخه های آفیس در ایران و دیگری تغییر سیاست های مایکروسافت و عدم پشتیبانی واضح از آفیس های آفلاین بود. سیاست مایکروسافت به گونه ای تغییر کرده است که قصد دارد تمام اشخاص و سازمان های کوچک و متوسط و بزرگ به سمت آفیس ۳۶۵ مهاجرت کنند.به همین دلیل حتی اگر آفیس ۲۰۱۶ را به آخرین نسخه آپدیت کنید باز هم شاهد آخرین تغییرات در آفیس ۲۰۱۶ (به صورت آفلاین یا نصبی) نخواهید بود.

مشکل عمده برای کاربران ایرانی وجود پیغام خطا به هنگام نصب فارسی ساز آفیس ۲۰۱۶ بود که با پیغام Click-to-Run یا Windows Installer روبرو بودند.این مشکل به دلیل وجود نوع لایسنس آفیس ۲۰۱۶ ای بود که بر روی ویندوز خود نصب کرده بودند.علت این مشکل و رفع آن را در مقاله “تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office” به طور کامل توضیح داده ایم.

 اگر از آفیس ۲۰۱۶ را به صورت نسخه اصلی خریداری کرده اید، در هر کدام از لایسنس های Retail و Volume با مشکل خاصی برای فارسی ساز های آفیس ۲۰۱۶ روبرو نخواهید بود. فقط در لایسنس Volume با فارسی کردن اعداد خودکار به صورت فارسی در ورد ۲۰۱۶ با مشکل روبرو خواهید شد و احتمالا در آپدیت های آینده این مشکل بر طرف گردد.(ولی در حال حاضر که این مقاله را می نویسیم، این مشکل همچنان پابرجا می باشد)

اما اگر از نسخه های کرک شده استفاده می کنید، بهتر است از لایسنس Retail استفاده کنید تا با مشکل فارسی کردن اعداد خودکار به صورت فارسی در ورد ۲۰۱۶ روبرو نشوید.

لایسنس Volume خوب می باشد و حتی آپدیت ها را به صورت مجزا می توانید برای آن دانلود نمایید ولی فعلا تنها مشکل آن برای فارسی زبانان عدم ” فارسی کردن اعداد خودکار در ورد ۲۰۱۶” می باشد.

نحوه نصب صحیح Office 2016 به صورت کرک شده :

نکته : ما در اینجا آفیس ۲۰۱۶ با لایسنس Retail را نصب کرده ایم (به صورت Click-to-Run می باشد) و از کرکی استفاده کرده ایم که آن را به Volume  تبدیل کرده است.

نکته خیلی مهم:تمام این مراحل را به ترتیب انجام دهید، در غیر این صورت با پیغام خطا روبرو خواهید شد مخصوصا در هنگام نصب بسته های فارسی ساز آفیس ۲۰۱۶ با پیغام خطا روبرو خواهید شد.

همیشه تعیین کنید که چه نوع ویرایش را مد نظر دارید. آفیس ۲۰۱۶ به دو صورت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی وجود دارد.

۱-وقتی ایمیج یا دی و وی دی آفیس را باز می کنید،در بعض از آن ها پوشه ای به نام office وجود دارد که باید وارد آن پوشه شوید و نوع ویرایش خود را تعیین کنید.همان طور که در تصویر زیر می بینید، ما ویرایش ۶۴ بیتی را انتخاب کرده ایم:

نصب صحیح آفیس 2016

با کلیک کردن بر روی فایل Setup64 آفیس ۲۰۱۶ به طور خودکار نصب خواهد شد و مانند ویرایش های قبلی (۲۰۱۳ و۲۰۱۰ و…) از شما مسیری را نخواهد پرسید:

install-office-2016

۲- از یک کرکی استفاده کنید که لایسنس Retail شما را به Volume  تبدیل کند.

۳-به اینترنت متصل شوید و یکی از برنامه های  آفیس را باز کنید و بر روی گزینه Updat Now کلیک کنید.:

File>Account>Update Options

%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%81%db%8c%d8%b3-2016

۴-بعد از اینکه بروزرسانی را انجام دادید،به آموزش “رفع مشکلات زبان فارسی در آفیس ۲۰۱۶ و ویندوز ۱۰” مراجعه نمایید.

۵-سپس به آموزش “راهنمای تنظیمات زبان فارسی آفیس ۲۰۱۶” مراجعه کنید.

۶-اگر دوست دارید تاریخ شمسی را در اکسل ۲۰۱۶ فعال نمایید، به این آموزش “تاریخ و تقویم شمسی در اکسل ۲۰۱۶” مراجعه نمایید.

۷-اکنون برای فارسی کردن اعداد خودکار در ورد ۲۰۱۶ هیچ مشکلی نخواهید داشت.

نحوه حذف یا پاک کردن کامل و صحیح آفیس ۲۰۱۶ Uninstall Office :

با توجه به اینکه آفیس ۲۰۱۶ از دو روش Click-to-Run یا Windows Installer برای نصب استفاده می کند، و ممکن است بخواهید آفیس ۲۰۱۶ با لایسنس Volume  را حذف کنید و به جای آن آفیس ۲۰۱۶ با لایسنس Retail را نصب کنید.

مایکروسافت آفیس ابزار ویژه ای برای این کار در نظر گرفته است تا بتوانید آفیس ۲۰۱۶ را به طور کامل حذف نمایید.نام این ابزار یا روش “Completely uninstall Office with the easy fix tool” می باشد.

قطعا این مقاله دچار کاستی هایی خواهد بود.لطفا با بیان نظرات ما را در تکمیل این مقاله یاری نمایید.

امیدواریم با معرفی این مطلب آموزشی به دوستان خود، آن ها را برای استفاده از آفیس ۲۰۱۶ ترغیب نمایید.

برای مجموعه این مقالات زمان و تجربه بسیاری صرف شده است.لطفا با قرار دادن لینک این مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها، از ما حمایت کنید.

نحوه نصب و فعال سازی آفیس اورجینال ۲۰۱۶-Office 2016 Activation

23 thoughts on “آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016

 1. احمدم احمد میگوید:

  سلام
  من این کار رو انجام دادم ولی در مرحله ی اینستال برنامه یه پنجره باز میکنه که باید محل اقرارش رو تعین کنم
  اما هر پوشه ی رو که انتخاب میکنم میگه invalid location
  نمی دونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

 2. رقیه میگوید:

  سلام من یک هفتس درگیر هستم هربار که لپ تاپ رو خاموش و دوباره روشن میکنم با باز کردن یکی از برنامه های افیس شروع میکه به فرایند (configuration progress)9 تا راهکار گذاشته بودن از داخل سایت از جمله ریپیر آفیس و حالت ایمن کردن و بررسی تیک ویندوز سرچ از مسیر کنترل پنل.آفیس 2013 را آنستال کرده بودم که تیز تر پیش ببرم کارای پایاننامه رو الان 2016 رو نصب کردم هفصد بار حذف نصب کردم دوباره از اول اینکارارو کردم مسیر فایل نصب رو تغییر دادم بنظرتون چیکار کنم؟خواهش میکنم راهنماییم کنید

 3. مهدی میگوید:

  سلام و عرض خسته نباشید. بعد از نصب نرم افزار SKYPE متاسفانه برای تمامی فایل های آفیس از جمله WORD یک تاخیر در باز شدن ایجاد شده است. افیس اعلام می کند که در حال آماده سازی(Prepare ) فایل ها برای باز کردن است. مشکل کجاست؟

 4. کوروش میگوید:

  با سلام پس از نصب ویندوز و آفیس از برنامه حسابداری به راحتی گزارشات با چند هزار آرتیکل را در اکسل میگیرم ولی به محض اولین آپ دیت ویندوز بصورت اتوماتیک دیگر نمیتوانم بدرستی خروجی اکسل داشته باشم و فقط در حد زیر 1000 ردیف گزارش میدهد. اگر آپ دیتها را حذف کنم درست میشه ولی اینکار درست نیست. لطفا راهنمایی بفرمایین.
  در صورت امکان جواب را روی ایمیل من بفرستید با سپاس فراوان

 5. ava میگوید:

  سلام . من وقتی می خوام فایل setup رو نصب کنم پنجره Microsoft setup bootstrap باز میشه. باید چیکار کنم؟

 6. saied میگوید:

  سلام.
  ممنون از مطالب خوبتون.
  بنده آفیس ۲۰۱۳ داشتم. بدون هیچ مشکلی. به برنامه ENDNOTE نیاز داشتم. بعد از نصب برنامه، هر کاری کردم تب ENDNOTE رو به ورد اضافه کنم نشد! تقریبا همه ی راه هایی که سایت های خارجه مثل یوتیوب بود رو رفتم!
  به خاطر همین تصمیم گرفتم آفیس ۲۰۱۶ رو در کنار ۲۰۱۳ نصب کنم!
  بعد از نصب ۲۰۱۶، با باز کردن برنامه های آفیس، با پیغام دردسرساز CONFIGURATION PROCESS روبه رو شدم!!! (ضمن این که همچنان تب ENDNOTE هم به ورد اضافه نشد که نشد … !!! )
  بازم سرچ کردم . هر کاری کردم درست نشد!
  آفیس ۲۰۱۳ رو پاک کردم. (با برنامه Youre-unin-staller). گفتم شاید چون ۲ آفیس در کتار هم دارن کار میکنن این خطا رومیده. باز ۲۰۱۶ همون ارور رو داد!
  این بار ۲۰۱۶ رو با همون برنامه ای که گفتم پاک کردم و دوباره نصب کردم!
  اما همچنان این مشکل پا برجاست!!!!
  شما میدونید مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟

  ۱- اضافه نشدن تب ENDNOTE به ورد
  ۲- ارور CONFIGURATION PROCESS در آفیس.

 7. fateme میگوید:

  سلام من افیس ۲۰۱۶ نصب کردم ولی الان باز که می کنم صفحه سیاه و موس رو که حرکت میدم هی میپره مشکل چیه باید چیکار کنم

 8. دلربا میگوید:

  لطفا زود ج بدین ۲۰۱۶رو دانلود کردم ولی اصلا نمیدونم چطوری نصب کنم ویندوز سو نه ودسگام ۳۲بایتی زیاد ازین چیزا سر در نمیارم لطفا در حد مقدمات توضیح بدین باور کن واسه دانلودش ۳۰دقیقه وقتم گرفت جان من خیلی کار دارم?

  • ابوالفضل اتش روز میگوید:

   ببین سخت نیست فقط ستاپ و اجرا کن بعدشواگه خواستی لاینسس کن

 9. فرهاد میگوید:

  با سلام من یک دستگاه تبلت سورفیس پرو ۴ خریدم و آفیس آن که نسخه اصلی است بعد یک ماه اکسپایر شده و امکان استفاده از نرم افزارهای مربوط رو ندارم به چه ترتیب می تونم آفیس رو آکتیو کنم البته به سایتهای مختلف رفته و نرم افزارهایی رو دانلود کردم ولی هیچ یک نتونستن اونو فعال کنن

  • آموزش آفیس میگوید:

   سلام دوست عزیز.روی سرفیس پرو ۴ آفیس ۳۶۵ نصب هست.این نوع آفیس قابل کرک شدن نیست و فقط باید لایسنس تهیه کنید.برای تهیه لایسنس آفیس ۳۶۵ به فروشگاه سایت مراجعه کنید.
   خرید آفیس ۳۶۵

 10. سپهر میگوید:

  سلام دوستان
  من متوجه شدم که تقویم فارسی فقط در ورژن Retail ساپورت میشه (به همراه فارسی ساز و آخرین آپدیت ها) حالا مشکلم اینه که هر چی تو اینترنت دنبال سریال و کرک Retail می گردم چیزی پیدا نمی کنم. تو این مقاله متوجه شدم انگار باید اول نسخه retail رو نصب کنم بعد از تنظیمات و آپدیت کرکش کنم و به نسخه volume تغییر بدم. هنوز ولی موفق به تستش نشدم اما هر کدوم از دوستان اگه تو فارسی کردن تقویم تجربه داره و یا کرک ورژن Retail لطفا راهنمایی کنه

  • آموزش آفیس میگوید:

   سلام دوست عزیز .کرک هایی که مد نظر شما هست روی اکثر وب سای های فارسی موجود می باشد.اما توجه داشته باشید که خیلی مراقب باشید.گزارش پلیس فتا در مورد باج افزار خطرناکی که دیروز عصر ۲۲ اردیبهشت ۹۶ منتشر شده است را مطالعه نمایید.
   حتی المکان از نسخه های کرک شده استفاده نکنید.مخصوصا اگر مدیر IT یک سازمان یا شرکت هستید.چون به شدت خطرناک می باشد.
   در صورتی که تمایل به تهیه نسخه های اورجینال آفیس و ویندوز دارید، می توانید از فروشگاه سایت استفاده نمایید.
   موفق باشید.

 11. hafez amirkhanloo میگوید:

  با سلام
  من یه آفیس پرو پلاس 2016 را بصورت ارجینال خریدم. و دارم استفاده میکنم. می خواستم بدونم که آیا میتونم محصولی را که من خریدم و فعال کردم ، در سایت ماکروسافت مشاهده کنم و از اصلی بودنش مطمئن بشم؟یا روشی براش پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر امیرخانلو

  • آموزش آفیس میگوید:

   با سلام
   بستگی به جایی داره که خریداری کردید.بستگی به نوع لایسنس هم دارد.
   اما بهترین کار این می باشد که لایسنس خود را در سایت زیر ثبت کنید تا از اصالت آن اطمینان پیدا کنید.
   https://setup.office.com/

 12. محمدرضا میگوید:

  سلام ببینید من آفیس رو لازم دارم ضروریه
  لطفا سریع جواب منو بدید
  در اکسترکت فایل های آفیس ۲۰۱۶ روی ویندوزسون۶۴ بیتی با ارور سون زیپ که ارور استوریج میده روبه رو شدم
  ممنون اگه کمکم کنید

  • آموزش آفیس میگوید:

   سُلام ببخشید اصلا متوجه منظورتون نشدم؟ یعنی منظور شما این هست که فایل های آفیس رو به صورت پارت به پارت دانلود کردید و الان مشکل دارید در هنگام اکسترکت به شما پیغام میده؟
   یا اینکه می خواهید مثلا فایل ورد را به فرمت 2003 یا 2010 تبدیل کنید؟
   اگر مورد اول می باشد باید فایل ها رو مجدد دانلود کنید از همان سایتی که دانلود کرده اید…. یا اگر قابلیت تعمیر دارد آن را تعمیر کنید.پیشنهاد می شود مجددا دانلود نمایید
   اگر مورددوم می باشد کافیست از گزینه Save As استفاده کنید.

 13. babak میگوید:

  با اینکه کرک من والیوم هست، ولی با نصب آخرین آپدیت مایکروسافت مشکلم واسه نوشتن اعداد خودکار فارسی حل شد

  • آموزش آفیس میگوید:

   ممنون از اطلاع شما.شاید در آخرینآپدیت این مشکل بر طرف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *