خانهOfficeآموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016

آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016

بعد از حدود ۱ سال از معرفی آفیس ۲۰۱۶ تصمیم گرفتیم مقاله مربوط به نصب صحیح آفیس ۲۰۱۶ را ارائه کنیم!!! دلیل اینکه بعد از یکسال این آموزش را قرار دادیم بازخورد و تماس های مکرر بسیاری از کاربران بود که با نصب آفیس ۲۰۱۶ و یا نصب پراجکت و ویزیو ۲۰۱۶ در کنار آفیس ۲۰۱۶ به مشکل بر می خورند.

این مقاله در این تاریخ یعنی ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ نگاشته شده است.شاید در آینده این توضیحات با توجه به تغییرات و بروزرسانی های متعدد، دیگر کارا نباشد.

در ابتدای کار جوابی برای آن نداشتیم و حتی با جستجو در سایت مایکروسافت به نتیجه ای نرسیدیم.موضوع از دو جهت مشکل داشت.یکی بابت کرک شدن نسخه های آفیس در ایران و دیگری تغییر سیاست های مایکروسافت و عدم پشتیبانی واضح از آفیس های آفلاین بود. سیاست مایکروسافت به گونه ای تغییر کرده است که قصد دارد تمام اشخاص و سازمان های کوچک و متوسط و بزرگ به سمت آفیس ۳۶۵ مهاجرت کنند.به همین دلیل حتی اگر آفیس ۲۰۱۶ را به آخرین نسخه آپدیت کنید باز هم شاهد آخرین تغییرات در آفیس ۲۰۱۶ (به صورت آفلاین یا نصبی) نخواهید بود.

مشکل عمده برای کاربران ایرانی وجود پیغام خطا به هنگام نصب فارسی ساز آفیس ۲۰۱۶ بود که با پیغام Click-to-Run یا Windows Installer روبرو بودند.این مشکل به دلیل وجود نوع لایسنس آفیس ۲۰۱۶ ای بود که بر روی ویندوز خود نصب کرده بودند.علت این مشکل و رفع آن را در مقاله “تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office” به طور کامل توضیح داده ایم.

 اگر از آفیس ۲۰۱۶ را به صورت نسخه اصلی خریداری کرده اید، در هر کدام از لایسنس های Retail و Volume با مشکل خاصی برای فارسی ساز های آفیس ۲۰۱۶ روبرو نخواهید بود. فقط در لایسنس Volume با فارسی کردن اعداد خودکار به صورت فارسی در ورد ۲۰۱۶ با مشکل روبرو خواهید شد و احتمالا در آپدیت های آینده این مشکل بر طرف گردد.(ولی در حال حاضر که این مقاله را می نویسیم، این مشکل همچنان پابرجا می باشد)

اما اگر از نسخه های کرک شده استفاده می کنید، بهتر است از لایسنس Retail استفاده کنید تا با مشکل فارسی کردن اعداد خودکار به صورت فارسی در ورد ۲۰۱۶ روبرو نشوید.

لایسنس Volume خوب می باشد و حتی آپدیت ها را به صورت مجزا می توانید برای آن دانلود نمایید ولی فعلا تنها مشکل آن برای فارسی زبانان عدم ” فارسی کردن اعداد خودکار در ورد ۲۰۱۶” می باشد.

نحوه نصب صحیح Office 2016 به صورت کرک شده :

نکته : ما در اینجا آفیس ۲۰۱۶ با لایسنس Retail را نصب کرده ایم (به صورت Click-to-Run می باشد) و از کرکی استفاده کرده ایم که آن را به Volume  تبدیل کرده است.

نکته خیلی مهم:تمام این مراحل را به ترتیب انجام دهید، در غیر این صورت با پیغام خطا روبرو خواهید شد مخصوصا در هنگام نصب بسته های فارسی ساز آفیس ۲۰۱۶ با پیغام خطا روبرو خواهید شد.

همیشه تعیین کنید که چه نوع ویرایش را مد نظر دارید. آفیس ۲۰۱۶ به دو صورت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی وجود دارد.

۱-وقتی ایمیج یا دی و وی دی آفیس را باز می کنید،در بعض از آن ها پوشه ای به نام office وجود دارد که باید وارد آن پوشه شوید و نوع ویرایش خود را تعیین کنید.همان طور که در تصویر زیر می بینید، ما ویرایش ۶۴ بیتی را انتخاب کرده ایم:

نصب صحیح آفیس 2016

با کلیک کردن بر روی فایل Setup64 آفیس ۲۰۱۶ به طور خودکار نصب خواهد شد و مانند ویرایش های قبلی (۲۰۱۳ و۲۰۱۰ و…) از شما مسیری را نخواهد پرسید:

install-office-2016

۲- از یک کرکی استفاده کنید که لایسنس Retail شما را به Volume  تبدیل کند.

۳-به اینترنت متصل شوید و یکی از برنامه های  آفیس را باز کنید و بر روی گزینه Updat Now کلیک کنید.:

File>Account>Update Options

%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%81%db%8c%d8%b3-2016

۴-بعد از اینکه بروزرسانی را انجام دادید،به آموزش “رفع مشکلات زبان فارسی در آفیس ۲۰۱۶ و ویندوز ۱۰” مراجعه نمایید.

۵-سپس به آموزش “راهنمای تنظیمات زبان فارسی آفیس ۲۰۱۶” مراجعه کنید.

۶-اگر دوست دارید تاریخ شمسی را در اکسل ۲۰۱۶ فعال نمایید، به این آموزش “تاریخ و تقویم شمسی در اکسل ۲۰۱۶” مراجعه نمایید.

۷-اکنون برای فارسی کردن اعداد خودکار در ورد ۲۰۱۶ هیچ مشکلی نخواهید داشت.

نحوه حذف یا پاک کردن کامل و صحیح آفیس ۲۰۱۶ Uninstall Office :

با توجه به اینکه آفیس ۲۰۱۶ از دو روش Click-to-Run یا Windows Installer برای نصب استفاده می کند، و ممکن است بخواهید آفیس ۲۰۱۶ با لایسنس Volume  را حذف کنید و به جای آن آفیس ۲۰۱۶ با لایسنس Retail را نصب کنید.

مایکروسافت آفیس ابزار ویژه ای برای این کار در نظر گرفته است تا بتوانید آفیس ۲۰۱۶ را به طور کامل حذف نمایید.نام این ابزار یا روش “Completely uninstall Office with the easy fix tool” می باشد.

قطعا این مقاله دچار کاستی هایی خواهد بود.لطفا با بیان نظرات ما را در تکمیل این مقاله یاری نمایید.

امیدواریم با معرفی این مطلب آموزشی به دوستان خود، آن ها را برای استفاده از آفیس ۲۰۱۶ ترغیب نمایید.

برای مجموعه این مقالات زمان و تجربه بسیاری صرف شده است.لطفا با قرار دادن لینک این مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها، از ما حمایت کنید.

نحوه نصب و فعال سازی آفیس اورجینال ۲۰۱۶-Office 2016 Activation

23 نظرات

پاسخ دادن

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید