خانه Word قراردادن عنوان هر فصل در سربرگ به طور خودکار در ورد Chapter...

قراردادن عنوان هر فصل در سربرگ به طور خودکار در ورد Chapter Headings

در این آموزش قصد داریم بیان کنیم چطور می توان عنوان هر فصل (پایان نامه یا کتاب) را به طور خودکار در سربرگ هر فصل قرار داد.پیش نیاز یادگیری این بخش سه مبحث “استایل در ورد” و “فهرست در ورد” و “ساخت سربرگ در ورد” می باشد.

فرض کنید من یک مقاله نوشته ام و می خواهم عناوین اصلی (Heading 1) به طور خودکار در سربرگ قرار بگیرد.به عنوان مثال همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، عنوان “اهمیت آب” جز عناوین اصلی می باشد.

Chapter Headings

برای این کار:

1-ابتدا بر روی سربرگ مورد نظر کلیک می کنیم تا منوی Design فعال گردد.سپس مطابق تصویر از مسیر زیر بر روی Field کلیک می کنیم:

Design>Insert>Document info>Field

قراردادن عنوان هر فصل در سربرگ در ورد word

2-از صفحه باز شده جدید، گزینه StyleRef را انتخاب می کنیم و بر روی Heading 1 کلیک می کنیم و در نهایت بر روی OK کلیک می کنیم:

درج اتومات فصل ها در سربرگ

اکنون عنوان هر فصل به طور خودکار در سربرگ قرار خواهد گرفت.

StyleRef در ورد

نکته:اگر بخش بندی های مختلفی را انجام داده اید،این عمل را مجدد تکرار کنید.

نکته:در این مثالی که برای شما بیان کردیم، فقط شامل Heading 1 وHeading 2 می باشد. اگر شما دارای Heading های بیشتری باشید، می توانید از آن ها استفاده کنید.

نکته:اگر بخواهید عناوین خودکار را حذف کنید، کافیست در سربرگ مربوطه آن را انتخاب (Select) کنید و کلید Delete را از روی صفحه کلید فشار دهید.

در واقع این آموزش برای قراردادن عنوان فهرست ها در سربرگ می تواند مفید باشد.

6 دیدگاه‌ها

  1. با سلام
    من قسمت های مختلف مثل سربرگ عنوان فصل و مطالب هر فصل رو سکشن بندی کردم، الان میخوام، چند خط از مقدمه هر فصل رو قسمت سر برگ بیارم، اما چون سکشن هاش جداگونه است با اینتر زدن نمیشه، ممنون میشم راهنمایی کنید. ممنون

  2. سلام
    من از هدینگ ۱ تا ۹ برا ی شماره گذاری فصل و بخش و فرمول و شکل و جدول استفاده کردم و عالی است فقط مشکلی که دارم این است که نمیخوام در قسمت Navigation به جز تیتر فصل و بخش چیز دیگری نمایش دهد ولی هرکار ی که میکنم باز در اصل باقی می ماند خصوصاً وقتی میخواهم فایل ورد رو به PDF تبدیل کنم تمام شماره عکس ها و جداول و فرمولها هم همراه تیتر فصل و بخش منتقل می شود آیا راهی هست که فقط Heading 1 و Heading 2 در تبدیل فایل ورد به PDF در فایل ساخته شده باشد و شماره فرمولها و جداول و شکلها حذف شوند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید