شاید برای بسیاری از شما دوستان پیش بیاید که نموداری رسیم کنید ولی بخواهید نمودار عمودی یا محور Y را از سمت چپ به سمت راست منتقل کنید یا بلعکس.یا اگر راحت تر بگوییم می خواهیم مانند تصویر زیر نمودار خود را راست چین یا چپ چین نماییم.

چپ چین راست چین در اکسل 2016

right to left در اکسل

 

اما نکته مهم این می باشد که از نسخه 2013 به بعد مسیر این کار دچار تغییراتی شده است و ممکن است شما را کمی گیج کرده باشد.اما چرا مایکروسافت این تغییرات را انجام داده؟ سیاست مایکروسافت آفیس در استفاده از برنامه های آفیس این می باشد که با کمترین کلیک به هدف خود برسید و این مسیر در هر ویرایش جدید آفیس به تکامل خود نزدیکتر می شود.

پیش از شروع آموزش بیان نماییم گاهی لازم است تا شیت مورد نظر را چپ چین یا راست چین نماییم و این امر ارتباطی به نمودار ندارد.برای اینکه شیت را چپ (راست)چین نمایید باید از مسیر زیر این کار را انجام دهید.

Page Layout>Sheet Options>Sheet Right to Left

راست چپ چین کردن شیت در اکسل

در این آموزش فرا خواهید گرفت که چطور در ویرایش های مختلف اکسل (2007 تا 2016) این کار را انجام دهید.

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید، اگر عضو نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقاء دهید و حق عضویت خود را پرداخت نمایید.


 وان نوت و بیل گیتس


 


 

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در ابزار های اکسل

۲ نظرات

 1. payam

  ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ at ۱۴:۵۸

  dooste aziz. in gozine dar exele macbook vojod nadare. mitonin behem begin ke too macbook chetori mitonam sheet haro left to right ya bar aks konam?

  پاسخ

  • آموزش آفیس

   ۱۳۹۵/۰۴/۱۶ at ۱۵:۴۶

   سلام.متاسفانه به این سیستم عامل و آفیس مربوط به آن دسترسی نداریم.در اسرع وقت بررسی می کنیم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *