نقد و بررسی آفیس 365 شخصی-Office 365 Personal

نقد و بررسی آفیس 365 شخصی-Office 365 Personal

نقد و بررسی آفیس 365 شخصی-Office 365 Personal

در این مطلب قصد داریم به نقد و بررسی آفیس 365شخصی (Office 365 Personal) بپردازیم.لطفا قبل از مطالعه این مقاله به دو مقاله زیر مراجعه کنید و ان را مطالعه نمایید.

آفیس 365 چیست؟

نصب و فعالسازی آفیس 365

آفیس 365 شخصی شامل چه برنامه ها و ابزار هایی خواهد بود:

وقتی لایسنس را به حساب کاربری خود متصل می کنید در واقع لایسنس را به اکانت تبدیل می کنید و این اکانت شما می باشد که اهمیت دارد و نه لایسنس.حالا باید بدانیدبا این اکانت می توانید 5 عدد آفیس 365 را بر روی انواع سیستم عامل ها به طور همزمان نصب و فعال کنید.یعنی فرض کنید 5 سیستم ویندوزی دارید.می توانید آفیس 365 را بر روی هر 5 سیستم عامل ویندوزی نصب کنید و با اکانت خود آن ها را فعال کنید.(اگر 5 سیستم عامل مک یا اندروید هم داشته باشید همین طور می باشد)

پس تا ایجا متوجه شدید که 5 آفیس 365 بر روی انواع سیستم عامل ها(ویندوز،مک و اندروید) و سیستم ها(شامل PC، تبلت و گوشی هوشمند) دریافت خواهید کرد:

آفیس ویندوزآفیس اندرویدآفیس مکآفیس 365 برای تبلت لپ تاپ موبایل پی سی

اکنون باید بدانید آفیس 365 شامل چه برنامه هایی بر روی سیستم عامل های مختلف می باشد:

  • برای Windows:

excel word powerpoint onenote outlook publisher

  • برای MAC:

excel word powerpoint onenote  outlook

  • برای SmartPhone:

excel word powerpoint onenote

  • یک ترابایت(1TB) فضای کلود (وان درایو)هم خواهید داشت و  بر روی هر ابزاری که اکانت خود را وارد کنید می توانید به اطلاعات کلود خود دسترسی داشته باشید.

آموزش پنل مدیریتی آفیس 365 شخصی 365:

بعد از اینکه آفیس 365 را نصب و فعال کردید باید از طریق آدرس زیر وارد پنل مدیریتی خود شوید:

Office.com/myaccount

مطابق تصویر در بخش 1 سه تب را مشاهده خواهید کرد.اکنون در تب Overview هستیم.

در بخش 2 می توانید آفیس را به صورت آفلاین یا Click to Run نصب کنید.

دربخش 3 یعنی Renew Office 365 می توانید تاریخ انقضا آفیس را مشاهده کنید

در بخش 4 می توانید به فضای 1 ترابایت کلود خود دسترسی داشته باشید.

دربخش 5 می توانید اسکایپ دقیقه ای را فعال کنید (توجه داشته باشید این امکان یعنی اسکایپ دقیقه ای در ایران کاربردی ندارد.اگر خارج از کشور بودید برای شما کاربرد خواهد داشت یعنی می توانید تماس تلفنی برقرار کنید)

ممکن است شما بخش 6 را مشاهده نکنید.این بخش فقط برای کسانی می باشد که اکانت خود را از مایکروسافت یعنی Outlook.com انتخاب کرده باشند.

اکنون به تب دوم یعنی Peyment&Billing را مراجعه می کنیم.در این بخش اطلاعاتی از لایسنس ها و تاریخ انقضا (Expires) را مشاهده خواهید کرد.همچنین می توانید اشتراک خود را در این بخش کنسل کنید یا اگر لایسنس جدید دارید آن را اعمال نمایید.

تب سوم و آخرین تب یعنی Installs تب مهمی می باشد.همان طور که می دانید با اکانت خود می توانید 5 آفیس را همزمان بر روی انواع سیستم عامل ها(ویندوز،مک و اندروید) نصب و فعال داشته باشید. به کمک این تب می توانید تعیین کنید آفیس بر روی چه سیستم هایی نصب و فعال باشد و اگر نیاز بود آن را غیر فعال کنید.

مزایای آفیس 365:

1-خرید بهترین محصول آفیس با بالاترین امکانات (آفیس 365 نسبت به آفیس 2019 امکانات بالاتری دارد)

2-با خرید یک لایسنس در واقع 5 آفیس اورجینال دارید

3-می توانید بر روی انواع سیستم عامل ها و انواع ابزارها آن را نصب کنید

4-قیمت مناسب نسبت به آفیس های 2019 با لایسنس ریتیل (آفیس 365 را باید با آفیس 2019 پروفشنال و لایسنس ریتیل آن مقایسه کنید)

5-یک ترابایت فضای کلود برای کسانی که آرشیو بالایی دارند و نگرانی بابت حجم و امنیت نخواهند داشت. به خصوص برای مدیران IT و وب مستر ها

معایب آفیس 365:

1-تمدید سالانه (البته این مورد با توجه به قیمت های گران لایسنس ریتیل آفیس 2019 یک مزیت می باشد)

2-حذف وان نوت در آفیس 365 و آفیس 2019

3-تغییرات زیاد و بدون اطلاع رسانی در پنل های مدیرتی آفیس 365 (به عنوان مثال از ابتدای معرفی آفیس 365 تا آذر ماه 1397 قانون مایکروسافت برای آفیس 365 به این صورت بود که با خرید یک لایسنس و اتصال آن به اکانت خود می توانستید آفیس را بر روی 3 ابزار نصب کنید و این ابزارها شرط خاصی داشتند.1 پی سی یا مک 1 تبلت و 1 گوشی هوشمند.ولی از آذر ماه 1397 و اعتراض کاربرها این شرایط برداشته شد و به 5 دیوایس بدون محدودیت ارتقا پیدا کرد ولی مایکروسافت اطلاع رسانی خوبی د راین زمینه نکرد)

4-اگر بیشتر از یک کاربر هستید خرید 2 عدد لایسنس آفیس 365 به نفع شما نخواهد بود.باید آفیس 365 خانگی که برای 6 کاربر می باشد را تهیه کنید.زیرا قیمت بسیار بهتری خواهد داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *