Page Breaks در Word چیست؟

منوی Breaks در ورد به دو بخش تقسیم می شود. یکی Page Breaks و دیگری Section Breaks می باشد.اگر نیاز دارید تا در یک صفحه ورد، بخش بندی هایی انجام دهید باید از ابزار Page Breaks استفاده کنید.

اجزا Page Breaks:

  • Page

شکستن صفحه

(کلید میانبرCtrl + Enter .)

  • Column

شکستن ستون از یک محل مشخص مناسب برای مجلات و روزنامه ها.

(کلید میانبرCtrl + Shift + Enter )

  • Text Wrapping

گرفتن خط، جدا کردن متن از یک Objectدر صفحات وب

(کلید میانبرShift + Enter .)

کاربرد این ابزار را با توضیحات تکمیلی از زیر مجموعه های آن توضیح خواهیم داد.اما

کاربرد گزینه Page در Page Breaks:

متن زیر را در نظر بگیرید:

 

Page Breaks در ورد word

همان طور که مشاهده می کنید در یک صفحه دو عنوان داریم. عنوان اول “اهمیت آب” و عنوان دوم ” اقتصاد و اشتغال منطقه بدون آب ممکن نیست” می باشد.قصد داریم عنوان دوم را به صفحه بعد منتقل کنیم.شاید بسیاری از کاربران با فشردن چندبار کلید Enter از روی صفحه کلید، عنوان دوم را به صفحه بعد منتقل بکنند.ولی هیچ گاه این کار را انجام ندهید!!! زیرا اولا کار اصولی نمی باشد دوما به محض اینکه تنظیمات دیگر(مانند نوع فونت،اندازه فونت و…) را تغییر دهید، مجددا به جایگاه قبلی یا مکانی دیگر منتقل خواهد شد.

کار اصولی چیست؟

موس را به ابتدای عنوان دوم ببرید و کلیک کنید:

تقسیم صفحه در ورد

سپس از مسیر زیر بر روی Page کلیک کنید (یا کلید ترکیبی Ctrl + Enter):

پرش به صفحه بعد در ورد

اکنون عنوان دوم به صفحه بعدی منتقل خواهد شد:

ثابت شدن عنوان در ابتدای صفحه

در واقع اکنون به ورد فهماندید که از این به بعد این عنوان (عنوان دوم)  همیشه و در هر موقعیتی باید در ابتدای صفحه قرار بگیرد.

کاربرد گزینه Column در Page Breaks:

به کمک این گزینه ستون ها را در ورد می توانید بشکنید و یا به چند بخش تقسیم کنید.برای درک بهتر به آموزش “چند ستونه کردن مطالب در ورد” مراجعه نمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس