گرد(رند) کردن چیست؟

گرد کردن عملی است که در آن یک عدد با عدد دیگری که ارزش آن نزدیک به عدد اصلی است جایگزین می‌شود تا اعداد کوتاه‌تر یا ساده‌تر شود. برای مثال ۲۳٫۴۴۷۶ دلار به ۲۳٫۴۵ دلار گرد شود یا کسر ۳۱۲⁄۹۳۷ به صورت ساده ۱⁄۳ تبدیل شود یا مقدار رادیکال دو به ۱٫۴۱۴ گرد می‌شود.

توابع جزء صحیح و سقف

در ریاضیات و علوم کامپیوتر توابع جزء صحیح (یا براکت) و سقف توابعی هستند که هر مقدار حقیقی که به آن داده شود را به بزرگترین عدد صحیح کوچکتر یا کوچکترین عدد صحیح بزرگتر گرد می‌کنند.

حال که با مفهوم گرد کردن و جز صحیح آشنا شدید می توانیم توابع رند کردن و جز صحیح در اکسل را بیاموزیم.

در اکسل تابعی وجود دارد که اعداد اعشار را حذف و به بزرگترین عدد صحیح قبل از آن گرد (رند) می کند. به عنوان مثال 3.61 را به 3 تبدیل می کند.نام این تابع INT به معنای Integer می باشد.

ساختار تابع INT:

=INT(number)

=INT(عدد )

=INT(-3.6 )

جواب مورد نظر -4 می باشد.

شاید کاربرد این تابع برای شما کمی گنگ باشد. ولی پیشنهاد می کنیم این مثال یا این مثال را مشاهده کنید تا از کاربرد این تابع با سایر توابع آگاه شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس