خانهWordمعرفی Watermark برای درج پس زمینه در صفحات ورد

معرفی Watermark برای درج پس زمینه در صفحات ورد

نحوه گذاشتن و یا قرار دادن عکس بک گراند Background در صفحات Word

شاید تا کنون فایل ورد یا PDF ای دریافت کرده اید که درپشت متن آن،عکس یا آرم یا شماره تلفنی قرار گرفته است که به هیچ عنوان نمی توانید آن را پاک کنید.یعنی مانند متن ورد، قابلیت پاک شدن را ندارد.معمولا این کار برای جلوگیری از کپی رایت،تبلیغات و اطلاع رسانی انجام می شود.(این آموزش بر مبنای ورد 2013 و ورد 2016 می باشد)
برای اینکه بتوانید این تغییرات را در پس زمینه ورد انجام دهید(که به آن Watermark می گویند) باید مسیر زیر را طی کنید:

Design>Watermark

watermark to your document

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید می توانید از طرح های آماده ورد یا آخرین طرح ها در وب سایت مایکروسافت آفیس استفاده کنید.ولی ما می خواهیم طرح یا نوشته خودمان را به پس زمینه بیفزاییم پس بر روی Custom Watermark کلیک می کنیم.با ید تصویر زیر را مشاهده کنید:

Picture watermark

همان طور که در تصویر می بینید Watermark به دو صورت عکس و متن صورت می گیرد.در تصویر بالا ما Watermark از نوع عکس را انتخاب کرده سپس مسیر عکس را به آن معرفی می کنیم.اگر گزینه Washout را فعال می کردیم ،تصویر به صورت کمرنگ درپشت صفحات قرار می گیرد تا تداخل کمتری با متن داشته باشد.
اگر Text watermark را انتخاب کنید تصویری مانند تصویر زیر خواهید دید:

Text watermark

تنظیمات آن بسیار ساده و شامل نوع فونت،اندازه فونت،زبان،متن و رنگ می باشد.علاوه بر این می توانید متن را به صورت افقی و مورب تعیین کنید.

گزینه semitransparent  اگر فعال باشد رنگ متن کمرنگ می شود تا با متن اصلی تداخلی نداشته باشد.

32 نظرات

  1. من در صفحه ورد بگر کراند نوشته می ذارم اما وقتی جدول می اد روش قسمتی از نوشته های بگ کراند مشضخص نمیشه مثل یک لایه میشه نوشته ها رو بگ کراند میگیره
    چه کاری می تونم انجام بدم

پاسخ دادن

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید