خانه Excel گذاشتن پسورد روی فایل اکسل و محافظت از شیت اکسل-Excel Protect&Password

گذاشتن پسورد روی فایل اکسل و محافظت از شیت اکسل-Excel Protect&Password

گذاشتن پسورد روی فایل اکسل و محافظت از شیت اکسل-Excel Protect&Password

نحوه پسورد گذاشتن روی فایل اکسل-Excel Password (قفل گذاری فایل اکسل)

نحوه محافظت از شیت اکسل- Excel Protect (قفل شیت در اکسل)

قسمت اول :نحوه محافظت از شیت اکسل-Excel Protect

فرض کنید می خواهید یک فرمول را در سلول طوری مخفی کنید که هم کارش را انجام دهد و هم کسی(یا خود شما) به اشتباه عددی را واردنکنید.البته دلایل دیگری هم برای مخفی کردن می تواند وجود داشته باشد.

برای این کار ابتدا بر روی سلول مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Format Cells را انتخاب کنید.سربرگ Protection را انتخاب کنیدو گزینه Hidden را فعال کنید.مانند تصویر زیر:

سپس به سربرگ Review برنامه اکسل بروید.بر روی Protect Sheet کلیک کنید و پسورد را وارد کنید و مجددا پسورد را وارد کنید.مانند تصویر زیر:

حالا اگر بخواهید در سلول مورد نظر تغییری ایجاد کنید با پیغام زیر روبرو می شوید.

قسمت دوم :نحوه پسورد گذاشتن روی فایل اکسل-Excel Password

در قسمت اول شما به داده ها دسترسی دارید اما زمانی هست که می خواهید کسی به هر دلیلی به محتویات فایل اکسل دسترسی نداشته باشد.برای این کار مسیر زیر را دنبال می کنیم:

File>Save As>Tools>General Options

مانند تصویر زیر:

حالا در قسمت Password to Open پسورد خود را تایپ کرده و بر روی ok کلیک کنید.و مجددا پسورد را تایپ کنید و در نهایت بر روی Save کلیک کنید.اکنون هر زمان که بخواهید فایل اکسل خود را باز کنید از شما در خواست پسورد می کند.

6 دیدگاه‌ها

  1. سلام محمد هستم چند تا پوشه قفل شده اکسل دارم اما کد آنها را فراموش کرده ام خواهش می کنم کمک کنید منتظر راهنمایی شما هستم با تشکر فراوان

  2. من یه مشکل توی استفاده از برنامه ی اکسل دارم اگر میشه راهنمایی کنید
    یه جدول درست کردم توی اکسل که خیلی بزرگه . یک سری از خونه ها رو مطابق توضیح تون قفل کردم ولی یه مشکل اساسی دارم . اونم اینه که برای پاک کردن اطلاعاتی که مرتبا ثبت می کنم و بعدش باید پاک کنم با مشکل رو برو میشم . یعنی وقتی گزینه ی ctrl + A رو میگیرم و گزینه ی Delete رو میزنم چون خونه های حفاظت شده یا همون قفل شده ام هم بین خونه ها هست . برنامه eror میده . حالا اگر هم بخوام ردیف به ردیف ستون ها رو پاک کنم خیلی زمان میبره . ایا راهی هست که بتونم همه ی خونه ها یا سلول هایی که توی اونا اطلاعاتی وارد کردم رو با هم پاک کنم ؟ البته بدون اینکه خونه هایی رو که قفل کردم پاک بشه . یا eror مزاحم پاک کردنم بشه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید