Project چیست؟

پیش از اینکه در مورد برنامه Microsoft Project توضیح دهیم بهتر است با مفاهیم زیر آشنا شوید.

پروژه چيست ؟‌

برای پروژه تعاریف مختلفی ارائه شده است ولی مفهوم همه آن ها یکسان می باشد.

یك پروژه مجموعه‌ای از فعالیتهاست كه برای دستیابی به منظور یا هدف خاصی انجام می‌گیرد . یا به عبارت دیگر مجموعه اقدامات و عمليات خاص که داراي روابط منطقي با يکديگر است بوده و براي رسیدن به هدف يا اهداف معيني انجام ميشود.

ويژگي هاي پروژه:

داراي هدف مشخص مي باشد.
همواره محدوديتهايي به پروژه اعمال مي شوند.
داراي چرخه حيات مي باشد.
همیشه با عدم قطعيت همراه است.

انواع پروژه:

پروژه اجرايي

پروژه خدماتي

پروژه مطالعاتي و تحقيقاتی

برنامه‌ريزی پروژه:

تعيين توالی و توازی فعاليت های لازم براي اجرای يك پروژه با در نظر گرفتن زمان اجرای و كيفيت تعيين هر فعاليت

كنترل پروژه:

 فرايندي است براي دستيابي به يك تعادل بين سه عامل هزينه ، زمان و كيفيت در حين اجراي پروژه ، كه از ابزار و تكنيك‌هاي خاص خود در انجام اين مهم كمك مي‌گيرد .

مديريت پروژه:

به‏ کارگيري دانش‏، مهارت‏، ابزار و تکنيک‏های لازم در اداره جريان اجرای فعاليت‏ ها، به‏ منظور رسیدن به اهداف پروژه

Microsoft Project چیست؟

Microsoft Project یک برنامه نرم افزاری مدیریت پروژه  است که توسط مایکروسافت طراحی، ساخته و به فروش می رسد.این ابزار به مدیر پروژه در توسعه یک طرح، تخصیص منابع به فعالیت ها،پیگیری پیشرفت پروژه،مدیریت بودجه، و تجزیه و تحلیل فعالیت ها کمک می کند.

مایکروسافت پراجکت سومین برنامه مبتنی بر ویندوز این شرکت بوده است.هرچند مایکروسافت پراجکت بخشی از خانواده مایکروسافت آفیس می باشد ولی آن را جدای از مجموعه Office مشاهده می کنید.

پسوند یا فرمت  اختصاصی این برنامه mpp می باشد.

محصول دیگر مایکروسافت Microsoft Project Server می باشد که برای مدیریت پروژه های سازمانی کاربرد بسیار زیادی دارد.(EPM)

در حال حاضر جدید ترین ویرایش مایکروسافت پراجکت با عنوان Microsoft Project 2013 در دو نسخه حرفه ای و استاندارد و هم چنین Microsoft Project Server 2013 برای مدیریت پروژه سازمان ها در مهر ماه 1391  توسط مایکروسافت آفیس منتشر شده است.

مایکروسافت آفیس همزمان با انتشار این نسخه ها رویکردی جدید مبنی بر خدمات ابری در ارتباط با برنامه های پراجکت را هم دنبال می کند.بدین صورت که می توان با پرداخت هزینه ای از این خدمان به طور آنلاین برخوردار شد(مشابه خدمات آفیس 365) نام این برنامه Project Pro for Office 365 می باشد.

Microsoft Project

Find information about Project Server 2013

 Project professional 2013 x86/x64

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس