InfoPath

InfoPath چیست؟
چرا باید از InfoPath استفاده بکنیم؟
تاریخچه InfoPath

InfoPath چیست؟
Microsoft Office InfoPath نرم افزاری کاربردی برای طراحی،انتشار و ارسال فرم ها به صورت الکترونیکی می باشد که امکان ارتباط با بانک های اطلاعاتی را دارا می باشد.در واقع می توان گفت InfoPath به سادگی به ساخت فرم ها پرداخته و از آن ها به منظور جمع آوری داده ها استفاده می کند سپس این داده ها را در مکان های مختلف و به روشهای گوناگون ذخیره سازی نمود .برنامه InfoPath شکاف ارتباطی میان بانک های اطلاعاتی و XML و مدل ها و سرویس های وب را برداشته است و شما را برای فرستادن اطلاعات خود بر روی وب همراهی میکند.
فرض کنید یک شرکت کوچک یا متوسط دارید.و می خواهید سریع یک فرم طراحی و اطلاعات را در آن وارد و نگهداری کنید.اما فرصت ایجاد سایت یا بانک اطلاعاتی را ندارید .یا می خواهید استاد خود را از برنامه ایی مانند ورد یا اکسل به یک بانک اطلاعاتی منتقل بکنید.در اینجا باید گفت که بهترین برنامه برای شما InfoPath می باشد.
پس از پر کردن فیلد های یک فرم شما میتوانید اطلاعات ثبت شده در فرم را برای دسته بندی و نگه داری به یک برنامه مانند Excel بفرستید تا در آن ثبت شود و قابل چارت بندی و ارائه مجدد باشد . همچنین در این برنامه شما میتوانید اطلاعات چندین فرم را در یک فرم بازیابی کنید .

چرا باید از InfoPath استفاده بکنیم؟
استفاده از XML و سرویس های وب بصورت گسترده ای مورد استفاده است . اما در حالیکه سرور ها ، بانک های اطلاعاتی و خیلی ابزار های دیگر ، XML را پشتیبانی میکنند ، هنوز برنامه هایی هستند که با این تکنولوژی همخوانی ندارند . مثلا لیست هزینه های ماهانه خود را که در word یا Excel نوشته اید نمیتوان براحتی به XML منتقل کرد و علت در قفل بودن ساختار این برنامه هاست ، پس انتقال باید بصورت دستی و توسط یک نفر انجام شود … اما هم اکنون این قابلیت فراهم شده که شما این اسناد آفیس را توسط ابزار های آفیس بصورت XML های قابل استفاده در وب در آورید .
ویرایشگر اسکریپت مایکروسافت (MSE) حالت سند بندی فوق العاده ای را برای گسترش دهندگان فراهم کرده است و شامل مرجع کاملی به سرویس های XML و زبان های VBscript و Jscript میباشد.

تاریخچه InfoPath
مایکروسافت InfoPath را ابتدا در آفیس 2003 معرفی کرد و در تابستان 2010 مایکروسافت InfoPath را به دونسخه تبدیل و منتشز کرد:
InfoPath Designer 2010 برای ایجاد فرم و تعریف ساختار داده ها.
InfoPath Filler 2010 برای پر کردن و ارسال فرم ها.

کاربرد InfoPath

Microsoft InfoPath

office microsoft infopath

What’s New in InfoPath 2010?

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس