قبلا در مطلبی با عنوان “رسم نمودار در اکسل” به شما آموزش دادیم که چطور نموداری را در سریعترین زمان ممکن، رسم کنید.اما در این مطلب قصد داریم آموزش رسم نمودار در برنامه ورد و پاورپوینت مایکروسافت را به شما آموزش دهیم.اصول طراحی نمودار در هرسه برنامه Word، PowerPoint و Excel یکسان می باشد.

نمودارها به رسم داده ها را در فرمت گرافیکی می پردازند که به کاربران امکان مشاهده بصری ارتباطات بین داده ها را می دهند. شما می توانید انواع مختلف نمودار را بسته به نیاز و پاسخ کاربر رسم نمایید( نمودار های تجمعی، ستونی یا هیستوگرام، سه بعدی، پای، …).پس از رسم نمودار می توانید ساختار داخلی و ظاهری آن را از طریق گروه های Style و Layout سفارشی سازی نمایید.

نکته: برای رسم و تغییر نمودار باید برنامه اکسل بر روی سیستم نصب باشد.

پیش از یادگیری نحوه رسم نمودار در برنامه های ورد، اکسل و پاورپوینت بیایید در مورد اجزای نمودار ها بیشتر بدانیم.

اجزای نمودار:

خطوط شبکه(Gridline)

محدوده طرح(Plot Area)

علائم و اختصارات(Legend)

برچسب محورها (Axis Labels)

عناوین محورها (Axis titles)

تمام این اجزا را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

 

اجزای نمودار در اکسل

شما می توانید نمودار را در اکسل، ورد و یا پاورپوینت ایجاد نمایید اما در هرصورت نمودار داده ها در شیت اکسل ذخیره خواهد گشت. بدین صورت که به محض Insert نمودن نمودار در ورد و یا پاورپوینت شیت جدیدی از اکسل باز می شود و صورت خودکار همراه با فایل مربوطه ذخیره می گردد.

مراحل ایجاد نمودن نمودار در ورد و پاورپوینت:

مرحله اول:

از مسیر زیر گزینه Chart را انتخاب کنید:

Insert Tab/Illustration/Chart

Illustration

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس