یکی از توابع جدید در اکسل ۲۰۱۶، تابع TEXTJOIN می باشد.پیش نیاز یادگیری این مطلب، ابتدا تابع CONCATENATE و سپس تابع CONCAT می باشد.

به کمک این تابع می توانید مجموعه ای از رشته ها، متن، محدوده، سلول را به یکدیگر ادغام یا متصل کنید.اما تفاوت عمده این تابع؛، با دو تابع دیگر ، استفاده از جدا کننده بین رشته ها می باشد.

تذکر مهم:این توابع بر روی اکسل ۲۰۱۶ نصبی وجود ندارند(یعنی بر روی Office 2016 Pro Plus و Office 2016 Professional وجود ندارند.فقط بر روی آفیس ۳۶۵ وجود دارند.اگر قصد تهیه آفیس ۳۶۵ را دارید به شما تهیه لایسنس آفیس ۳۶۵ نسخه خانگی (Office 365 Home) را پیشنهاد می کنیم.زیرا بر روی ۱۵ ابزار مختلف با قیمت بسیار پایین قابلیت نصب شدن دارد.

ساختار تابع TEXTJOIN:

=TEXTJOIN(delimiter, ignore_empty, text1, [text2], …)

=TEXTJOIN(متن یا محدوده دوم, متن یا محدوده اول, رد خالی , جدا کننده, …)

delimiter:

ذر این قسمت کاراکتری که قصد داریم در بین رشته های ما قرار بگیرد را وارد می کنیم.

ignore_empty:

در این قسمت از دو مقدار TRUE  و  FALSE استفاده می کنیم. TRUE به معنای عدم پذیرش سلول های خالی می باشد و FALSE به معنای پذیرش سلول های خالی می باشد.

text1:

در این قسمت می توان رشته، محدوده، متن و آرایه مورد نظر را وارد کرد.

این تابع دارای ۲۵۵ آرگومان می باشد و تعداد کاراکتر هایی که در یک سلول به کار می رود حداکثر ۳۲۷۶۷ می باشد.اگر بیشتر از این مقدار بود، تابع خطای #VALUE! را نمایش خواهد داد.

مثال۱:تصویر زیر را در نظر بگیرید، از شما می خواهند که این سلول ها را با یکدیگر ترکیب نمایید و بین آن ها علامت “-” قرار بگیرد.

ترکیب و ادغام سلول متن محدوده در اکسل

برای این کار فرمول زیر را به کار می گیریم:

=TEXTJOIN(“-“,TRUE,A1:A8)

نتیجه به شکل زیر خواهد بود:

علی -حسن-office-یاسر-learning-آرش-بهروز

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید، اگر عضو نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقاء دهید و حق عضویت خود را پرداخت نمایید.


 وان نوت و بیل گیتس


 


 

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در Excel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *