خانهOfficeسوء استفاده از آسیب پذیری اصلاح نشده در آفیس 2007

سوء استفاده از آسیب پذیری اصلاح نشده در آفیس 2007

شركت مایكروسافت (۱4 آبان ۱۳۹۲) اعلام كردكه مهاجمان در حال سوء استفاده از یك آسیب پذیری بحرانی و اصلاح نشده در آفیس 2007 می باشند و آفیس 2003 و 2010 نیز آسیب پذیری می باشند.
در صورتی كه یكی از نسخه های آفیس بر روی سیستم نصب باشد، این مشكل می تواند توسط یك فایل تصویری بدشكل كه در یك وب سایت یا از طریق یك پیام ایمیلی مشاهده می شود باعث سوء استفاده از سیستم گردد.
مركز پاسخگویی امنیت مایكروسافت روز سه شنبه در یك پست نوشت: ما از حملات هدفمند مطلع هستیم. این حملات بیشتر خاورمیانه و آسیای جنوبی را تحت تاثیر قرار داده است.
در ابتدا دقیقا مشخص نبود كه چه نسخه هایی از ویندوز تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارند. در حالی كه مایكروسافت تنها ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008 را به عنوان نسخه های آسیب پذیری معرفی كرد، محققان شركت امنیتی مك آفی كه پنج شنبه گذشته این رخنه را به مایكروسافت گزارش دادند، اظهار داشتند: هر دو سیستم عامل XP و 7 می توانند از طریق فایل های مخرب آفیس مورد سوء استفاده قرار بگیرند.
Haifei Li بر روی وب سایت مك آفی نوشت: پس از آنكه ما حملاتی كه از طریق آفیس 2007 بر روی ویندوز XP اجرا می شد را شناسایی كردیم، متوجه شدیم كه واقعا یك نقض در یكی از مولفه های پردازشی  TIFF در آفیس مایكروسافت وجود دارد. بنابراین نه تنها آفیس 2007 بر روی ویندوز XP نسبت به این حملات آسیب پذیر است بلكه اغلب محیط ها از جمله آفیس 2007 بر روی ویندوز 7 تحت تاثیر قرار دارند.
با توجه به جزئیات این حمله كه توسط Elia Florio مهندس MSRC منتشر شده است، هر كسی كه از آفیس 2003 و آفیس 2007 استفاده می كند صرف نظر از سیستم عامل، تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارد. با این حال كسانی كه از آفیس 2010 بر روی ویندوز XP و سرور 2003 استفاه می كنند در معرض خطر قرار دارند.  Florioاظهار داشت كه نسخه جدید آفیس مایكروسافت، آفیس 2013 شامل این آسیب پذیری نیست.
منبع:ماهر

پاسخ دادن

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید