خانه Office سوء استفاده از آسیب پذیری اصلاح نشده در آفیس 2007

سوء استفاده از آسیب پذیری اصلاح نشده در آفیس 2007

شرکت مایکروسافت (۱4 آبان ۱۳۹۲) اعلام کردکه مهاجمان در حال سوء استفاده از یک آسیب پذیری بحرانی و اصلاح نشده در آفیس 2007 می باشند و آفیس 2003 و 2010 نیز آسیب پذیری می باشند.
در صورتی که یکی از نسخه های آفیس بر روی سیستم نصب باشد، این مشکل می تواند توسط یک فایل تصویری بدشکل که در یک وب سایت یا از طریق یک پیام ایمیلی مشاهده می شود باعث سوء استفاده از سیستم گردد.
مرکز پاسخگویی امنیت مایکروسافت روز سه شنبه در یک پست نوشت: ما از حملات هدفمند مطلع هستیم. این حملات بیشتر خاورمیانه و آسیای جنوبی را تحت تاثیر قرار داده است.
در ابتدا دقیقا مشخص نبود که چه نسخه هایی از ویندوز تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارند. در حالی که مایکروسافت تنها ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008 را به عنوان نسخه های آسیب پذیری معرفی کرد، محققان شرکت امنیتی مک آفی که پنج شنبه گذشته این رخنه را به مایکروسافت گزارش دادند، اظهار داشتند: هر دو سیستم عامل XP و 7 می توانند از طریق فایل های مخرب آفیس مورد سوء استفاده قرار بگیرند.
Haifei Li بر روی وب سایت مک آفی نوشت: پس از آنکه ما حملاتی که از طریق آفیس 2007 بر روی ویندوز XP اجرا می شد را شناسایی کردیم، متوجه شدیم که واقعا یک نقض در یکی از مولفه های پردازشی  TIFF در آفیس مایکروسافت وجود دارد. بنابراین نه تنها آفیس 2007 بر روی ویندوز XP نسبت به این حملات آسیب پذیر است بلکه اغلب محیط ها از جمله آفیس 2007 بر روی ویندوز 7 تحت تاثیر قرار دارند.
با توجه به جزئیات این حمله که توسط Elia Florio مهندس MSRC منتشر شده است، هر کسی که از آفیس 2003 و آفیس 2007 استفاده می کند صرف نظر از سیستم عامل، تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارد. با این حال کسانی که از آفیس 2010 بر روی ویندوز XP و سرور 2003 استفاه می کنند در معرض خطر قرار دارند.  Florioاظهار داشت که نسخه جدید آفیس مایکروسافت، آفیس 2013 شامل این آسیب پذیری نیست.
منبع:ماهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید