ابرهای محاسباتی، یک پایگاه جهانی ذخیره اطلاعات به صورت آنلاین است. به طوریکه کاربران می توانند اطلاعات خود را در این فضا ذخیره کنند و از دیسکهای سخت خارجی و داخلی رایانه ها بی نیاز شوند.
مایکروسافت یکی از شرکتهای فناوری است که به پدیده “ابرها” اعتقاد دارد، اما همچنین غول نرم افزاری دنیا از مسائل مرتبط با امنیت انتقال اطلاعات بر روی وب و خارج رایانه های کاربران به خوبی آشنا است. درحقیقت از دهه ۸۰ و زمانی که ویروسها و آنتی ویروسها هنوز تنها در سطح فرضیه بودند شرکت بیل گیتس بر روی موضوع امنیت انفورماتیک کار می کرد.
این روزها سمپوزیم Trustworthy Computing (محاسبات قابل اعتماد) با هدف افزایش سطح محافظت از اطلاعات در سطح دیجیتالی درحال برگزاری است.
در این سمپوزیم، مایکروسافت تصمیم گرفت عرضه جهانی “آفیس ۳۶۵″ را که نسخه آنلاین محبوب ترین و معروف ترین بسته نرم افزار حرفه ای در دنیا است، اعلام کند.
هدف از پروژه آفیس ۳۶۵ انتقال “وورد” و “اکسل” از رایانه ها به داخل ابرهای محاسباتی است.
درحال حاضر سرویس Google Docs نیز محیطی را برای ذخیره متن بر روی ابرهای محاسباتی ارائه می کند اما محیطی که مایکروسافت با عرضه این بسته آنلاین ارائه می کند، علاوه بر آفیس شامل نرم افزارهای Sharepoint، Exchange و Lync نیز می شود.
به گفته خانه ردموند، این محیط آنلاین، یک زیرساخت واقعی انفورماتیکی برای شرکتهایی است که می خواهند بر روی “ابرها” کار کنند.
هرچند برخلاف Google Docs، آفیس ۳۶۵ یک محصول پولی بوده و قیمت اشتراک آن بین ۲ دلار تا حداکثر ۲۷ دلار در ماه متغیر است.
“آفیس ۳۶۵″ مبتنی بر اصل یک همکاری ساده آنلاین است. ایده ای است که تشکیل پرونده ها در یک محیط اجتماعی که در آن یک زنجیره دسترسی به اطلاعات برای کاربران شرکت کننده وجود دارد را امکانپذیر می کند.
کاربران شرکت کننده در این محیط می توانند به صورت آنلاین و در زمان واقعی پرونده های خود را به اشتراک بگذارند و از ابزارهایی چون ویدیوکنفرانس استفاده کنند.
استیو بالمر، رئیس مایکروسافت در این خصوص توضیح داد: “کیفیت بالای همکاری برای رشد تجارت شرکتها بسیار مهم است. اکنون ما به یک سطح بالای همکاری فناورانه فکر می کنیم.”
حفظ امنیت اطلاعات ذخیره شده بر روی این ابر محاسباتی کلیدی ترین فاکتور آفیس ۳۶۵ است.
براساس گزارش وب نیوز، آفیس ۳۶۵ امید مهم مایکروسافت در بازار است که غول نرم افزاری دنیا این محصول جدید را برای سازگاری با ویندوز فن و ویندوز ۸ در تبلتها عرضه کرده است.

منبع

برچسب ها :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

  1. usearesive می‌گه:

    دوستان بنده تازه با این سایت آشنا شده اند. واقعا بسیار ذوق زده ام مثل اینکه با گنجی بزرگ مواجه شده باشم. خیلی ممنونم

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس