به  کمک برنامه Office Lens می توانید از یک متن یا تخته کلاس خود عکس (تصویر) بگیرید و آن را به متن (Text) تبدیل کنید.البته می توانید عکس خود را به برنامه هایی چون ورد،پاورپوینت، وان نوت و حتی پی دی اف (PDF) تبدیل کنید.

نکته مهم در مورد استفاده از Office Lens این می باشد که یک برنامه یونیورسال (universal app) می باشد و برای همه دستگاه های ویندوزی و حتی هالولز قابلیت نصب و اجرا دارد.(Windows devices: phone, tablet, and desktop) و حتی آن را می توانید بر روی دستگاه های با سیستم عامل اندرویدی و ای او اس، آن را نصب کنید.

دانلود Office Lens برای ویندوز (Windows: phone tablet desktop )

دانلود Office Lens برای IOS

دانلود Office Lens برای Android

اگر از برنامه وان نوت 2016 استفاده می کنید، این قابلیت به طور خودکار در آن وجود دارد.می توانید به مطلب “قابلیت OCR در وان نوت” مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنیم در کنار برنامه Office Lens از برنامه Office Remote هم استفاده کنید.

آموزش و نحوه کار با برنامه Office Lens:

برنامه Office Lens را متناسب با سیستم عامل خود نصب کنید و آن را اجرا کنید.دوربین را بر روی تصویر مورد نظر بگیرید و از آن عکس بگیرید.بعد از تهیه عکس می توانید آن را برش (Crop) بزنید و یا آنرا حذف(Delete) کنید و یا برای آن توضیحاتی (Caption)ایجاد کنید.

اما یک گزینه دیگر شبیه به اسکنر وجود دارد و با کلیک بر روی آن چهار گزینه پیش روی شما خواهد بود:

Photo: با انتخاب این گزینه، عکس گرفته شده برای حالت تصویر بهینه سازی خواهد شد.

Document:با انتخاب این گزینه، عکس شما برای تبدیل شدن به متن بهینه سازی خواهد شد.

Whiteboard: اگر عکس را از وایت برد تهیه کرده اید،برنامه Office Lens آن را بهینه کرده و انعکاس نور و سایه ها را از عکس شما حذف خواهد کرد.

Business Card:اگر متن شما دارای اطلاعات تماس می باشد، برنامه Office Lens به طور خودکار آن را تشخیص داده و آن را به لیست مخاطبین (Contact) اضافه خواهد کرد.

اکنون اگر بر روی گزینه ذخیره (Save) کلیک کنید،می توانیدبرای عکس خود عنوان تعیین کنید و عکس خود را به صورت متن یا عکس در برنامه هایی چون OneNote، Onedrive,Word,PowerPoint,PDF و گالری عکس های خود ذخیره کنید.

به تصاویر زیر دقت کنید تا نمونه کارهایی که با این برنامه می توانید انجام دهید را مشاهده کنید.

از هر زاویه ای که دوست دارید، از متن خود عکس بگیرید:

تبدیل عکس به متن photo to text

کاربرد برنامه Office Lens

تبدیل عکس وایت برد به متن با برنامه Office Lens:

دانلود برنامه office lens

عکس از وایت برد یا تخته سیاه و تبدیل به متن Whiteboard

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس