یکی از توابع جدید در اکسل 2016، تابع TEXTJOIN می باشد.پیش نیاز یادگیری این مطلب، ابتدا تابع CONCATENATE و سپس تابع CONCAT می باشد.

به کمک این تابع می توانید مجموعه ای از رشته ها، متن، محدوده، سلول را به یکدیگر ادغام یا متصل کنید.اما تفاوت عمده این تابع؛، با دو تابع دیگر ، استفاده از جدا کننده بین رشته ها می باشد.

ساختار تابع TEXTJOIN:

=TEXTJOIN(delimiter, ignore_empty, text1, [text2], …)

=TEXTJOIN(متن یا محدوده دوم, متن یا محدوده اول, رد خالی , جدا کننده, …)

delimiter:

ذر این قسمت کاراکتری که قصد داریم در بین رشته های ما قرار بگیرد را وارد می کنیم.

ignore_empty:

در این قسمت از دو مقدار TRUE  و  FALSE استفاده می کنیم. TRUE به معنای عدم پذیرش سلول های خالی می باشد و FALSE به معنای پذیرش سلول های خالی می باشد.

text1:

در این قسمت می توان رشته، محدوده، متن و آرایه مورد نظر را وارد کرد.

این تابع دارای 255 آرگومان می باشد و تعداد کاراکتر هایی که در یک سلول به کار می رود حداکثر 32767 می باشد.اگر بیشتر از این مقدار بود، تابع خطای #VALUE! را نمایش خواهد داد.

مثال1:تصویر زیر را در نظر بگیرید، از شما می خواهند که این سلول ها را با یکدیگر ترکیب نمایید و بین آن ها علامت “-” قرار بگیرد.

ترکیب و ادغام سلول متن محدوده در اکسل

برای این کار فرمول زیر را به کار می گیریم:

=TEXTJOIN(“-“,TRUE,A1:A8)

نتیجه به شکل زیر خواهد بود:

علی -حسن-office-یاسر-learning-آرش-بهروز

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس