در این مطلب قصد داریم به طور خلاصه به معرفی 6 تابع جدید در اکسل 2016 بپردازیم.بر روی نام توابع کلیک کنید تا جزئیات بیشتری از آن ها را ببینید.

تابع MAXIFS و MINIFS:

این دو تابع به توابع آماری اکسل افزوده شده اند. در واقع بزرگترین و یا کوچکترین مقدار را در یک محدوده با توجه به شرط ما تعیین می کنند.

TEXTJOIN و CONCAT:

 این دو تابع به توابع متنی اکسل افزوده شده اند.در واقع عملکرد تابع CONCATENATE را برای ترکیب سلول،رنج و متن بهبود بخشیده اند.

تابع IFS و SWITCH:

این دو تابع به توابع منطقی اکسل افزوده شده اند.در واقع عملکرد IF های متداخل را سریعتر و راحتر انجام می دهند.به عنوان مثال در تابع زیر بدون اینکه از IF های متداخل استفاده کرده باشیم،شروط مختلفی را برای سلول C1 در نظر گرفته ایم.

=IFS(C1>=90, “A”, C1>=80, “B”, C1>= 70, “C”, C1>=60, “D”, C1<60, “Fail”)

توجه داشته باشید که این فرمول ها برای ویرایش های زیر قابل استفاده می باشد:

Excel 2016, Excel Online, Excel for Android tablets, Excel Mobile, Excel for Android phones

excel online class

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس