قطعا در اینترنت با نمونه فرم هایی نظیر “فرم استخدام” رو برو شده اید.این فرم ها نیاز به طراحی خاصی دارند.مثلا هیچ وقت نباید کد ملی وارد شده بیشتر از 10 رقم باشد و یا انتخاب استان ها باید عناوین خاص داشته باشد و اگر استانی را انتخاب کردید متناسب با آن باید شهرستان های آن استان را انتخاب بکنید.(موارد گفته شده را در برنامه نویسی به عنوان اعتبار سنجی می شناسند)

بعد از اینکه این فرم را طراحی کردید سوال اینجاست که چطور این ها را ذخیره کنیم؟ اصلا چطور بین این فرم ها و محل ذخیره سازی ارتباط برقرار کنیم؟

مایکروسافت این نیازها را به خوبی درک کرده است. برای ذخیره سازی آن ها برنامه ای مانند SQL Server و برای زبان های برنامه نویسی نرم افزاری به نام Visual Studio را خلق کرده است. در واقع به کمک این برنامه  ارتباط بین فرم ها و SQL برقرار خواهد شد.اما اگر بخواهیم این نمونه فرم ها را با دانستن دانش برنامه نویسی و اس کیو ال پیش ببریم قطعا باز هم باید مدت زمان زیادی را صرف یادگیری آن ها بکنیم.

این نیاز ما باعث شد که شرکت مایکروسافت برنامه اینفوپث(InfoPath) را در کنار شرپوینت (SharePoint) طراحی کند.یعنی تمام کارهای گفته شده را بدون داشتن کوچکترین دانش برنامه نویسی و کار با بانک های اطلاعتی می توانید انجام دهید.برنامه InfoPath در کنار SharePoint کارایی خواهد داشت.

ویژگی InfoPath:

1)ایجاد لیست های سفارشی

2)ایجاد گردش کار (Workflow)

3)بی نیاز از دانش کد نویسی

4)صرفه جویی در وقت بابت طراحی سریع

5)ذخیره سازی به فرمت XML

6)یادگیری آسان

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس