پیش نیاز یادگیری این مبحث، تابع COUNTIF می باشد.پس لطفا آن را مطالعه نمایید.

جدول زیر را در نظر بگیرید.از شما می خواهند تعداد سلول هایی که حاوی “آبنبات” و در شهر “تهران” هستند را بگویید.در این قسمت می خواهیم تعدادی سلول را بشماریم ولی با دو شرط. شرط اول نوع شیرینی و شرط دوم شهر آن می باشد..یعنی اکسل باید سلول هایی را بشمارد که همزمان این دو شرط را داشته باشند.

آموزش تابع COUNTIFS اکسل

اگر بخواهیم در برنامه اکسل،تعداد سلول ها را با با چند شرط بشماریم، از تابع COUNTIFS استفاده می کنیم.ولی اگر شمردن تعداد سلول تنها با یک شرط باشد از تابع COUNTIF استفاده می کنیم.

ساختار تابع COUNTIFS:

=COUNTIFS(criteria_range1, criteria1, [criteria_range2, criteria2]…)

=COUNTIFS(شرط دوم , محدوده شرط دوم, شرط اول,محدوده شرط اول…)

criteria_range1:

در این قسمت محدوده شرط اول را به تابع معرفی می کنیم.شرط اول ما “آبنبات” می باشد.و محدوده این شرط در ستون “نوع شیرینی” وجود دارد.پس محدوده شرط اول ما از C2:C20 می باشد.

criteria1:

در این قسمت شرط اول را وارد می کنیم.شرط اول ما “آبنبات” می باشد.پس عبارت “آبنبات” را در این قسمت تابع قرار می دهیم.

criteria_range2:

در این قسمت محدوده شرط دوم را به تابع معرفی می کنیم.شرط اول ما “تهران” می باشد.و محدوده این شرط در ستون “شهرستان” وجود دارد.پس محدوده شرط دوم ما از A2:A20 می باشد.

criteria2:

در این قسمت شرط دوم را وارد می کنیم.شرط دوم ما “تهران” می باشد.پس عبارت “تهران” را در این قسمت تابع قرار می دهیم.

این تابع 255 آرگمان قبول می کند.پس شما تا 127 شرط و محدوده را می توانید به این تابع معرفی کنید.با توجه به گفته های بالا فرمول ما به شکل زیر خواهد بود.

=COUNTIFS(C2:C20,”آبنبات”,A2:A20,”تهران”)

پس با توجه به شروط گفته شده،ما دو سلول داریم که این دو شرط را با هم داشته باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی های تابع COUNTIFS آشنا شوید.

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

برچسب ها :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس