پیش نیاز یادگیری این تابع، تابع COUNT  و تابع IF می باشد.پس لطفا قبل از هرچیز این دو تابع را مطالعه نمایید.

لیست نمرات زیر مربوط به درس”آمار مهندسی در صنایع” می باشد.از شما می خواهند تعداد نمرات بالاتر از 15 را اعلام نمایید.البته این کار به صورت چشمی و با حجم کم داده ها به راحتی امکان پذیر می باشد ولی اگر داده های شما زیاد باشد و یا بخواهید این عمل را دائما تکرار کنید، کار بسیار خسته کننده ای می باشد.

آموزش تابع countif اکسل

قبلا در دو مطلب جداگانه تابع IF و تابع COUNT را بیان کرده بودیم.اگر دقت کنید در اینجا با دو مبحث شمارش و  شرط سرو کار داریم.شمارش سلول ها و شرط بالای 15.

نرا افزار اکسل برای راحتی کار ما،تابع COUNTIF را معرفی می کند.این تابع هم سلول ها را می شمارد و هم شرط ما را مد نظر قرار می دهد.

ساختارتابع COUNTIF:

= COUNTIF(range, criteria)

= COUNTIF(شرط,محدوده)

Range(محدوده):

در این قسمت محدوده مورد نظر خود را وارد می کنیم.این محدوده می تواند شامل رنج یا محدوده یا عدد باشد.با توجه به مثال ما محدوده B2:B11 را انتخاب می کنیم چون نمرات ما در این محدوده قرار دارد.

Criteria(شرط):

در این قسمت شرط مورد نظر را وارد می کنیم.شرط می تواند شامل عدد و متن و یا ارجا به یک سلول باشد.با توجه به مثال،ما شرط 15< را داریم.یعنی در قسمت شرط،15< را وارد می کنیم.

یعنی فرمولی که خواهیم نوشت، می شود:

=COUNTIF(B2:B11,”>15″)

پس هرگاه خواستید سلول هایی را با شرط خاص بشمارید، از تابع COUNTIF استفاده کنید.

اما در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی های تابع COUNTIF آشنا شوید.

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس