شاید برای بسیاری از شما دوستان پیش بیاید که نموداری رسیم کنید ولی بخواهید نمودار عمودی یا محور Y را از سمت چپ به سمت راست منتقل کنید یا بلعکس.یا اگر راحت تر بگوییم می خواهیم مانند تصویر زیر نمودار خود را راست چین یا چپ چین نماییم.

چپ چین راست چین در اکسل 2016

right to left در اکسل

 

اما نکته مهم این می باشد که از نسخه 2013 به بعد مسیر این کار دچار تغییراتی شده است و ممکن است شما را کمی گیج کرده باشد.اما چرا مایکروسافت این تغییرات را انجام داده؟ سیاست مایکروسافت آفیس در استفاده از برنامه های آفیس این می باشد که با کمترین کلیک به هدف خود برسید و این مسیر در هر ویرایش جدید آفیس به تکامل خود نزدیکتر می شود.

پیش از شروع آموزش بیان نماییم گاهی لازم است تا شیت مورد نظر را چپ چین یا راست چین نماییم و این امر ارتباطی به نمودار ندارد.برای اینکه شیت را چپ (راست)چین نمایید باید از مسیر زیر این کار را انجام دهید.

Page Layout>Sheet Options>Sheet Right to Left

راست چپ چین کردن شیت در اکسل

در این آموزش فرا خواهید گرفت که چطور در ویرایش های مختلف اکسل (2007 تا 2016) این کار را انجام دهید.

برای دیدن ادامه مطلب اگر عضو هستید وارد شوید. اگر عضو سایت نیستید عضو سایت شوید یا اشتراک خود را ارتقا دهید

عضویت در سایت

ورود به سایت

ارتقا

LinkedIn office learning

کانال تلگرام وب سایت آموزشی آفیس

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

  1. payam می‌گه:

    dooste aziz. in gozine dar exele macbook vojod nadare. mitonin behem begin ke too macbook chetori mitonam sheet haro left to right ya bar aks konam?

    • آموزش آفیس می‌گه:

      سلام.متاسفانه به این سیستم عامل و آفیس مربوط به آن دسترسی نداریم.در اسرع وقت بررسی می کنیم.

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس