بالاخره مایکروسافت نام تجاری و نسخه هایی از ویندوز هشت را که باید منتظر ورود آنها به بازار باشیم، رسما معرفی کرد. این ویندوز جدید با نام تجاری Windows 8 عرضه خواهد شد، همان نامی که تا به حال می شناختیم. همچنین معلوم شده که این ویندوز در سه نسخه اصلی در دسترس کاربران خواهد بود: Windows 8 و Windows 8 Pro و Windows RT. البته اگر قصد ارتقا از ویندوز های قبلی را دارید، تنها دو نسخه اول به درد شما می خورند.

نسخه Windows 8 همان چیزی است که برای اکثر مردم کاربرد خواهد داشت. بر روی کامپیوترهای ۳۲ و ۶۴ بیتی x86 که هم اکنون گروه اصلی کاربران سیستم عامل های مایکروسافت هستند، نصب می گردد.

Windows 8 Pro هم بر روی کامپیوترهای x86 قابل نصب است و دارای قابلیت های اضافه ای همچون انکریپت کردن اطلاعات و شبیه سازی است‫.‬ به شکل ساده، این نسخه ویندوزی برای کسب و کار و یک ورژن تجاری است‫.‬

و ویندوز RT شاید همان چیزی باشد که قرار است گروه زیادی شیفته آن شوند. این ویندوزی برای پردازنده های ARM طراحی شده است. این نسخه ویندوز به صورت ارتقا از نسخه های قبلی قابل استفاده نیست و تنها به صورت پیش-نصب بر روی تبلت ها و دیگر گجت های مجهز به چیپ های ARM عرضه خواهد شد. این ویندوز به صورت مجموعه ای همراه با آفیس مایکروسافت (ورد، اکسل، پاور پوینت، وان نوت) که برای اجرا روی صفحه نمایش لمسی باز طراحی شده، عرضه می شود.از این به بعد می تونید اکسل رو روی تبلت و موبایل خودتون داشته باشید.مخصوص این ویندوز برای مدیران تولید و کیفیت و…. خیلی کاربردی خواهد بود. فکر کنید داخل خط تولید هستید و در همان محل محاسبات و فرمول های خود را رو داخل اکسل اجرا می کنید و نتیجه رو می بینید.و نکته جالب بعدی عدم حضور ویندوز مدیا پلیر در این نسخه است.

نسخه ویندوز ۸ و ویندوز ۸ Pro می‌توانند نرم‌افزارهای ویندوز ۷ را پشتیبانی کنند و آنها را اجرا کنند، اما ویندوز RT فاقد این ویژگی است. شاید دلیل اینکه عدد ۸، در نام ویندوز RT وارد نشده باشد، همین باشد، به عبارت دیگر مایکروسافت نسخه ویندوز ۸ و ویندوز ۸ Pro را ادامه طبیعی مسیر ویندوز ۷ می‌داند، اما ویندوز RT را نه، و بنابراین عدد هشت را وارد آن نکرده است.

برای خرید این ویندوز ها می توانید به این لینک  مراجعه کنید.

انتخاب شما کدام یک از این سه نسخه است؟

منبع خبر

برچسب ها :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس