مجموعه آفیس شرکت مایکروسافت امروزه با رقبای زیادی مواجه است که ارزان‌تر، مبتنی بر فناوری کلود و سازگار با تلفن‌های همراه و تبلت بوده و امکانات گسترده‌ای نیز دارند، اما نسخه رومیزی آفیس که بسیاری از این امکانات را در حد پایین تری داراست هنوز برتری خود را در سازمان‌های اداری حفظ کرده است.

به گزارش سرویس نرم افزار پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس نیوز، تحقیقات موسسه فارستر که با همکاری ۱۵۵ شرکت حرفه‌ای در حوزه فناوری اطلاعات انجام شده، نشان می‌دهد که انتخاب اول بسیاری از موسسات در این حوزه کماکان برنامه آفیس است.

کارشناسان می‌گویند علت اصلی این مساله آشنایی طولانی مدت کاربران با برنامه آفیس و امکان رفع نیازهای کاربران در خانه و منزل از این طریق است.

تحقیق مذکور نشان داد ۲۰ درصد از شرکت‌های مورد بررسی از ایمیل های تحت کلود استفاده می کنند و ۲۵ درصد هم چنین برنامه ای را در آینده خواهند داشت. در حال حاضر نسخه‌های تحت وب برنامه های مشابه آفیس مانند سرویس اسناد گوگل جدی ترین رقیب برنامه آفیس مایکروسافت محسوب می‌شوند، ولی با آن فاصله زیادی دارند.

پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران

برچسب ها :

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاه شما

(ضروری)
(ضروری,نمایش داده نمی شود)
(ضروری)

آخرين مطالب آموزشي

تغییر-حذف رنگ پس زمینه صفحات ورد-Word Page Color تابع RADIANS اکسل-تبدیل درجه به رادیان تابع DEGREES اکسل-تبدیل رادیان به درجه فرمول نویسی و معادلات در پاورپوینت-Equation PowerPoint فیلم برداری از صفحه نمایش با پاورپوینت Screen Recording PowerPoint تبدیل متن به جدول و بلعکس ورد-Convert Text to Table Word نحوه ایجاد جدول در ورد-Insert Table Word تعیین سایز کاغذ A5-A3 ورد و اکسل Word Excel Page Size ایجاد حاشیه برای عکس در ورد Picture Border Word ایجاد حاشیه در صفحات ورد-Page Borders Word ایجاد حاشیه برای پاراگراف در ورد-Word Paragraph Border تشخیص یا تعیین نسخه آفیس What version Office دانلود آفلاین آخرین آپدیت آفیس Office Updates رفع مشکل تبدیل اعداد انگلیسی-فارسی ورد 2016 Word آموزش نصب و حذف صحیح آفیس Install Uninstall Office 2016 تفاوت نسخه ها و لایسنس های آفیس Office ایجاد شماره اعداد خودکار در ورد Numbering تغییر فونت پیش فرض ورد Set Default Font Word خارج کردن متن عکس در وان نوت Picture to Text OneNote حل معادلات تایپی و دست نویس در وان نوت OneNote ادامه مطالب آموزشي

خبرنامه آفیس